İletişim Haberleri

İletişim Haberleri

MUĞLA’DA ERSEN ÇETİN GÖREVE BAŞLADI

Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ersen Çetin yeni görevine başladı. Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Dingil'in Kütahya Orman Bölge Müdürü olarak atanmasından sonra boşalan göreve Ersen Çetin atandı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğünde İzmir Orman İşletme Müdürlüğü görevini yürütürken Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcılığına atanan Ersen Çetin yeni görevine başladı. 28 Kasım Pazartesi günü Muğla Orman Bölge Müdürlüğündeki görevine başlayan Ersen Çetin'e makamında ilk kutlamayı Muğla ve İzmir Orman Bölge Müdürleri Yasin Yaprak ile Zafer Derince yaptı. Bölge Müdür Yardımcıları Osman Öner ve özgür Cılız, Personel Şube Müdürü Vedat Dayan, Basın İletişim Şube Müdürü Serdar Kaçmar, Muğla Orman İşletme Müdürü Türker Uğur ve Yatağan Orman İşletme Müdürü Beril Öztürk yeni göreve başlayan Ersen Çetin'e hayırlı olsun dileğinde bulundu.

ELEKTRİK TÜKETİM FATURALARINDA “AİLE İÇİ ŞİDDETLE MÜCADELE” FARKINDALIĞI 

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından küresel ölçekte düzenlenen “16 Günlük Aktivizm - Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası” kapsamında elektrik faturaları üzerinde, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Acil Yardım Hattı’nın iletişim bilgilerini içeren özel faturalarla farkındalık yarattı.

POLİS VE BEKÇİLERE HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM SEMİNERİ 

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polisleri ve Bekçilerden oluşan 125 kişiye Halkla ilişkiler ve iletişim semineri verildi. 

MUĞLA’DA TRAFİK BİRİMLERİNDE GÖREVLİ EMNİYET PERSONELİ EĞİTİMDEN GEÇİYOR

Muğla Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'ndeki tüm personele 'Trafik Denetimlerinde Halkla İlişkiler ve İletişim Eğitimi' veriliyor.

GENÇ KIZIN BOĞA SEVGİSİ ŞAŞIRTIYOR

Muğla'nın Milas ilçesinde ikamet eden 17 yaşındaki Naz Türkmen'in boğa aşkı, onu güreş sahalarına götürdü. Yetiştirdiği boğalarla güreşe çıkan ve dikkat çeken Türkmen, Hayvanlarla ilgilenmeyi iletişim kurmayı seviyorum. Boğalara karşı çocukluktan bu yana ayrı bir ilgim var. Yetiştirdiğim boğaların kazandığı güreşler beni gururlandırıyor, mutlu ediyor' dedi.

YANAN YERLER TEKRARDAN YEŞİLLENDİRİLECEK

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Basın ve İletişim Şube Müdürlüğü tarafından Marmaris yangını sonrası açıklama yapıldı.

ŞUBE MÜDÜRÜ KÜTAHYA’DAN, SED MEDYA’YA ZİYARET

Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı Muğla Şube Müdürü Erol Kütahya, SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener’i ziyaret etti.

MÜZİK VE RİTİM ENGEL TANIMIYOR

Menteşe Belediyesi müzik eğitmeni tarafından Ritim Atölyesinde verilen eğitim ile engelli bireylerin iletişimi güçleniyor, gelişimlerine katkı sağlanıyor.

İLETİŞİM YOLUYLA DOLANDIRICILIĞA DİKKAT!

İlgi sayılı yazı ile İletişim Yoluyla Dolandırıcılık suçuyla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan, 2022 yılı Çalışma Planında yıl içerisinde iletişim yoluyla dolandırıcılık konusunda hedef olarak 20 milyon vatandaşımızın bilgilendirilmesi amaçlanmış ve sonuçlarına ilişkin bilgilerin gönderilmesinin istenildiği öğrenildi.

MİLLETVEKİLİ DEMİR’DEN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı. Demir mesajında, “Gelişen teknolojiyle birlikte asılsız bilgilerin hızla yayıldığı günümüzde doğru bilgiye ulaşmada kitle iletişim araçlarının önemi ve dolayısıyla da gazetecilerin sorumluluğu da artmıştır. Gazeteciliği yaşam biçimi haline getirerek topluma karşı sorumluluklarını yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Bodrum Belediyesi’ne 3 ödül birden

Bodrum Belediyesi, iletişim, reklam ve sosyal medya yarışmasında 3 ödül kazandı.

Lösev “Mutlu Et” Fethiye’de devam ediyor

LÖSEV Mutlu Et Projesi kapsamında 12 ay boyunca kanser ile mücadele eden aileleri taze kırmızı et ve et ürünleri ile destekliyor. Proje kapsamında Özer Olgun Kültür Merkezi’nde kanser tedavisi gören hastalara et yardımı yapıldı.

Datça'da dolandırıcı operasyonu

Muğla’nın Datça ilçesinde iletişim bayi işyerlerinden dolandırıcılık yöntemiyle telefon alan şüpheli, polisin yaptığı operasyon ile yakalandı.

Eski Başbakan Adnan Menderes, “62’nci yılında 62 gazeteci demokrasi müzesi’nde” adlı programda anıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürlüğü, Cumhuriyet tarihinin ilk askeri darbesi olarak bilinen 27 Mayıs 1960 darbesinin 62. yıldönümü anısına 62 gazeteci ile bir araya geldi. “62. Yılında 62 gazeteci demokrasi müzesinde’ adlı programda gazetecilere Aydın’ın Koçarlı ilçesinde bulunan Adnan Menderes Müzesi tanıtıldı.

Sanem Oktar’dan Deva Partisi’ne ziyaret

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Kurumsal İletişim Başkanı Sanem Oktar, Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

CİMER İl Koordinatörü Arık tarafından Fethiye’de eğitim verildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca hizmet veren, ‘Devlet-Toplum İlişkisini Güçlendirmek’ bağlamında görev üstlenerek katılımcı demokrasinin önemli bir unsuru haline gelen ve illerde koordinesi valilikler tarafından gerçekleştirilen CİMER sistemi (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) ile ilgili olarak Muğla Valiliği Basın Yayın Müdürlüğü, CİMER İl Koordinatörü İsmail Arık tarafından Fethiye’de eğitim verildi.

Köyceğiz’de CİMER toplantısı yapıldı

Muğla Valiliği organizasyonunda CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) kullanıcılarına yönelik koordinasyon ve bilgilendirme toplantısı Köyceğiz Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşti.

Başkan Gümüş, tiyatrocular ile bir araya geldi

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” nedeniyle Menteşe’deki tiyatro toplulukları ve dernekleriyle bir araya geldi. Kentteki tiyatro topluluklarında görev yapan oyuncu, senarist, yönetmen ve sanat danışmanlarıyla akşam yemeğinde buluşan Başkan Gümüş, Menteşe’nin bir kültür - sanat kenti olduğunu belirterek, “Menteşe her anlamda olduğu gibi kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle de dikkat çeken bir kent. Buna vesile olan sizlersiniz. Bu akşam düzenlediğimiz yemek bir milat olsun. Bundan sonra daha çok bir araya gelip, daha çok iletişim halinde olalım.” dedi.

Ortaca’da CİMER bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) sisteminin etkin ve hızlı çalışması, sistemde oluşabilecek aksaklıkların önüne geçilmesi, sistemde görev yapan personelin bilgilerinin güncellenmesi ve sisteme yeni tanıtılan personelin bilgilendirilmesi amacıyla Muğla'nın Ortaca ilçesinde kurum ve kuruluşlarda görev yapan CİMER kullanıcı personellere yönelik toplantı düzenlendi.

Milas’ta CİMER’in bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) sisteminin etkin ve hızlı çalışması, sistemde oluşabilecek aksaklıkların önüne geçilmesi, sistemde görev yapan personelin bilgilerinin güncellenmesi ve sisteme yeni tanıtılan personelin bilgilendirilmesi amacıyla Milas'ta kurum ve kuruluşlarda görev yapan CİMER kullanıcı personellere yönelik toplantı düzenlendi.

Köyceğiz’de öğrencilere ’etkili iletişim’ semineri

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde üniversite öğrencilerine, kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini göstermek amacıyla etkili iletişim konulu seminer verildi.

BİK Genel Müdürü Duran’dan basın sektörü adına teşekkür

Resmi İlan Fiyat Tarifesinin Tespitine Dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

10 ay süreli mobil iletişim hizmeti alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; mobil iletişim hizmeti alınacak.

13 Şubat Dünya Radyo günü kutlanıyor

Kısa adı UNESCO olan Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu tarafından 25 Ekim-10 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşen 36. Genel Konferansı’nda Bilgi ve İletişim Komisyonu önerisiyle kabul edilen , 13 Şubat’ı Dünya Radyo Günü kutlanıyor.

‘RATEM Yerel’ Yerel radyoların güç birliği ve kararlılığıyla hayata geçti

Uzun zamandır çalışılan, her türlü altyapısı hazırlanarak kurulan RATEM Yerel uygulaması da devreye alındı.RATEM Yerel; bugüne dek üye yerel radyoların ticari iletişimden (reklam, sponsorluk, ürün yerleştirme gibi) dünya standartlarında pay almasını sağlayacağı gibi, radyoların erişimlerini, ölçümlenmelerini ve yayınlanan reklamların raporlamasının akredite kuruluşlar (RİAK-Kantar A.Ş.) tarafından yapılmasını da sağlayacak.

FTSO’da “Mağaza içi satış teknikleri ve müşteri ilişkileri yönetimi eğitimi”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından gerçekleştirilen ‘Mağaza İçi Satış Teknikleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi’ne 24 FTSO üyesi ve çalışanı katıldı. Sinema filmlerinden kesitlerin de izlendiği eğitimde, mağaza içi satış hedefleri, etkili iletişim ve beden dili başta olmak üzere müşteri ilişkileri tüm yönleriyle ele alındı. 

Emniyetten dolandırıcılığa karşı uyarı mesajı

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından iletişim yoluyla dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olması yönünde bilgilendirme mesajı yayınlandı.

Muğla, CİMER Toplantısında Tecrübe Kürsüsünde

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı’na Muğla’yı temsilen CİMER Muğla İl Genel Koordinatörü İsmail Arık katıldı.

FTSO’da ‘Takım Olmak’ semineri düzenlendi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) meclis üyeleri ve çalışanları ile Fethiye Güç Birliği (FGB) şirketi çalışanlarına yönelik Okçu Akademi eğitmeni Gökhan Okçu tarafından ‘Takım Olmak’ semineri verildi. Seminerde kişisel motivasyon, liderlik, iletişim, beden dili ve takım çalışması konuları ele alındı. 

Genç Girişimciler, Vergi Muafiyetleri Konusunda Bilgilendirildi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (FTSO) ‘Genç Girişimcilere Yönelik Vergi ve Uygulamaları’ toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Fethiye Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Murat İblikçi, kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, 29 yaş altı girişimci gençlerin, ticari faaliyetlere başlamadan önce kendileri ile iletişime geçerek vergi muafiyetleri hakkında bilgi alması durumunda, birçok avantajdan yararlanabileceğini söyledi. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ise, “Genç girişimlerimizden yaşadıkları tüm zorlukları bizlere iletmesini bekliyoruz. Ticari hayatta karşılarına çıkan sorunların çözümü konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olmalarını istiyoruz.” dedi.