Gündem Haberleri

Gündem Haberleri

YURT DIŞINDAN BÜLENT ARINÇ’A BAHÇELİ ÇIKARTMASI

Verdiği bir röportajda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bülent Arınç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aranızdaki buzlar eridi mi?" sorusuna yanıt verirken MHP lideri Devlet Bahçeli'ye gönderme yaptı. Bahçeli'nin Alaattin Çakıcı ile olan yakınlığına atıfta bulunan Arınç, "Bizim dava arkadaşlığımızı, başkalarının mafya liderleriyle veya suç örgütü liderleriyle bir aradaki fotoğraflarına bakarak değerlendirmeyin" dedi.

VEKİL ÖZCAN, “TÜRK HAVA YOLLARI SAHİPSİZ Mİ?”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, daha önce bakanların diğer illerin milletvekillerinin ilgili sorularını cevaplamadığı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde, Milas-Bodrum Havalimanı ve Dalaman Havalimanı’nın durumunu gündeme getirdi.

GİRGİN, “KÖYCEĞİZ’DEKİ SIĞLA AĞAÇLARI RANTA KURBAN GİTMESİN!”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, sadece Türkiye için değil Dünya için de genetik miras olan Köyceğiz ilçesindeki sığla ağaçlarının bulunduğu alanların Milli Park ya da Tabiat Parkı olması gerekliliğini TBMM gündemine taşıdı.

BELEDİYE MECLİSİ KARARLARI OY BİRLİĞİ İLE ALDI

Fethiye Belediyesi Aralık Ayı Belediye Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında yapıldı. İki tanesi gündem dışı olmak üzere 9 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında 8 madde oy birliği ile kabul edildi, 1 madde ise İmar Komisyonu’na havale edildi.

CHP’Lİ ERBAY, SUÇ DUYURULARINI ADALET BAKANI’NA SORDU

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Adalet Bakanlığı bütçesi görüşmeleri sırasında, Muğla’nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde meydana gelen orman yangınlarında görevi ihmal suçunun oluşup oluşmadığı ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılıklarına yapılan suç duyurularının işleme konulmamasını gündeme getirdi.

FETHİYESPOR’A BAYRAM TOYSAL MI GELİYOR?

Fethiyespor’da teknik direktör Mesut Toros’un ayrılmasıyla birlikte yeni teknik direktör için çalışmalara hızlı başlayan yönetim kurulu, son olarak Iğdırsporda görev yapan Bayram Toysal’ın Fethiyespor’un gündeminde olduğu ve görüşmelere başlandığı öğrenildi.

CHP’Lİ ERBAY, 2/B DAVALARINI ADALET BAKANI’NA SORDU

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Adalet Bakanlığı bütçesi görüşmeleri sırasında, Muğla’da yaklaşık elli yıldır devam eden 2/B orman vasfını yitirmiş araziler ve hazine arazileriyle ilgili davaları gündeme getirdi.

BAŞKAN DEMİR, “HALKIN SORUNLARINA GÖZ YUMANLAR HALKA HESAP VERECEK!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerilerinin kabul edilmemesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Demir:"Halkın partisine bunu yapanlar halkın önünde hesap verecek."dedi.

BELEDİYE MECLİSİNDE KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE ALINDI

Fethiye Belediyesi Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığı’nda yapıldı. Dört tanesi gündem dışı olmak üzere 12 maddenin görüşüldüğü toplantıda kararlar oy birliği ile kabul edildi.

MENTEŞE BELEDİYE MECLİSİ TOPLANIYOR

Menteşe Belediye Meclisi Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Başkanlığında 5 gündem maddesini görüşmek üzere 1 Kasım'da toplanıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NE DURUMDA?

Akaryakıt fiyatları ile güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları, araç sahiplerinin gündeminde yer alıyor. İşte, 18 Ekim akaryakıt zammının ardından güncel motorin ve benzin fiyatları...

BAŞKAN DEMİR, “TOKİ ‘YAPARIM’ DER YAPMAZ. ALDATIR, İNSANLARIN UMUTLARINI YIKAR”

Cumhurbaşkanının ‘TOKİ 250 bin konut yapılacak’ söylemiyle gündeme gelen toplu konutlarla vatandaşın konut sorunu, TOKİ’yi de tartışılır hale getirdi. TOKİ’yi yapmadıklarını savunun CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “2019 yılında ‘100 bin konut yapıyor’ diyerek boy boy ilanlar veren açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı ve AKP o günden bu güne hiçbir konut yapmadı. TOKİ vatandaşa umut verip, umutlarını yıktı” şeklinde konuştu. 

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇAY EĞİTİM SENDİKALARI TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ferman Akbulut, Serap Aksel, Hasan Arslan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Kuşcu'dan oluşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü heyeti ile eğitim sendika başkanları bir araya gelerek, eğitim ve eğitim çalışanları gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN, FETHİYE PROGRAMINA KONUK OLDU

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, FRT TV'de yayınlanan Fethiye adlı programın konuğu oldu. Programda konuşan Özcan, Fethiye'nin sorunları başta siyaset ve gündeme dair birçok konuya değindi.

NACİT ÇATAL, FETHİYE PROGRAMINA KONUK OLDU

Fethiyespor Genel Kaptanı Nacit Çatal, FRT TV'de yayınlanan Fethiye adlı programın konuğu oldu. Programda konuşan Çatal, Fethiye’nin sorunlarından turizme ve Fethiyespor’a kadar birçok konuya değindi.

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fethiye Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında iki oturumla gerçekleştirildi. Biri gündem dışı olmak üzere toplam 17 maddenin görüşüldüğü toplantıda maddeler oy birliği ile geçti.

GİRGİN RAPORLU HASTALARIN İLAÇ ÇİLESİNİ MECLİS’E TAŞIDI

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle, kronik hastalığı olup raporlu ilaç kullananların mağduriyetini TBMM gündemine taşıdı. 

YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

YKS tercih sonuçları üniversite sınavına giren adayların gündeminde bulunuyor. YKS tercih sürecinin bitmesiyle beraber YKS tercih sonuçları beklenmeye başlanmıştı. Üniversite tercih sonuçları ÖSYM'nin sitesinden duyuruldu.

GİRGİN: TÜRKİYE BİR DEPREM ÜLKESİ, YAPI ÜRETİMİ MÜHENDİSLİK ESASLARINA GÖRE YAPILMALI

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şantiye şefliğine dair sorunları gündeme getirdi.

ÖTV İNDİRİMİ BEKLENTİSİ ALIMLARI ETKİLEDİ Mİ?

Son günlerde gündemdeki yerini koruyan ÖTV indirimi beklentisi, ikinci el araç piyasasını durma noktasına getirdi. İkinci el alım satım yapan Özeloğlu Otomotiv yetkilisi Oğuz Özeloğlu piyasayı FRT TV mikrofonlarına değerlendirdi. Son zamanların gündemi olan ÖTV indirimi beklentisi, ikinci el araç piyasasını yakında etkiledi. Piyasa durma noktasına kadar geldi. İkinci el alım satım yapan Özeloğlu Otomotiv yetkilisi Oğuz Özeloğlu, piyasa hakkında FRT TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

TOPLU TAŞIMADA İNDİRİM OLACAK MI?

Sürekli dalgalanma halinde olan akaryakıt fiyatları toplu taşıma fiyatlarını etkilemişti. Akaryakıt fiyatlarında yaşanan düşme nedeni ile toplu taşımada her hangi bir indirim yaşanacakmı sorusu gündeme geldi.

GİRGİN 4/B MAĞDURLARININ SORUNLARINI TBMM’YE TAŞIDI

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği soru önergesiyle 4/B mağdurlarının sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.

FETHİYE’DE TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM ARANIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) sekretaryasını yürüttüğü Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu, Fethiye’de trafik ve otopark sorunun çözümüne ilişkin alınabilecek tedbir ve önlemlerin görüşülmesi gündemiyle toplandı. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda ilçede trafik güvenliğini sağlayan jandarma ve polis ekiplerinin de görüş ve önerileri kayda geçti. Toplantıda konuşan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Özellikle turizm sezonunda vatandaşlarımızı ve tatilcilerimizi zor durumda bırakan trafik sorununa kalıcı çözüm getirmek için uzun süredir çalışma yürütüyoruz. İlçe merkezinde ve Ölüdeniz Mahallesi’nde halkımızı ve tatilcilerimizi rahatlatacak, işletmelerimizin müşteri ve tedarik yollarını sonuna kadar açacak bir çözüm modeli ortaya koymak zorunluluk haline geldi.” dedi.

Genel Başkan İnce, “Bizim tarafımız belli”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Fethiye programı kapsamında Alesta Hotel’de basın açıklaması düzenledi. Genel Başkan İnce, basın açıklamasında ülke gündemine, seçim çalışmalarına yer verirken, basın mensuplarının sorularına da cevap verdi.

CHP’Lİ ERBAY ORMAN YANGINLARINA GECE GÖRÜŞ ÖZELLİĞİNE SAHİP HELİKOPTERLER İLE MÜDAHALEYİ TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Muğla’nın Datça ilçesinde 13 Temmuz 2022 tarihinde başlayan orman yangınında gece görüş özelliğine sahip helikopterlerin yangına müdahale etmesi ile ilgili yaşanan eksiklikleri verdiği soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Başkan Oktay gazetecileri ağırladı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla gazetecileri ağırlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yapılan çalışmaları değerlendirerek, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başkan Demir: "CHP ile gençlerin yüzü gülecek, istihdam gelecek!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, ülke gündemiyle ilgili açıklamada bulundu. CHP'nin gençlere yönelik birçok yenilikçi projesi olduğunu belirten Başkan Demir, " Fethiyeli gençlerin de, Türkiye'nin de yüzü CHP ile gülecek"dedi.

KYK FAİZLERİ SİLİNDİ

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)’nın verdiği kredilerin geri ödemesinde uygulanan faiz kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde anormal faizler ile gündeme gelen KYK Kredi Borçları’nın faizleri kaldırılarak sadece anapara borçları bırakıldı.

Mete’den bayram kutlamasında ülke ve dünya gündemi

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı bayramlaşma töreni düzenlendi. Parti Binası’nda yapılan bayramlaşmaya Ak parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’de katıldı. İl Başkanı Mete partililer ile bayramlaştı. Kadem Mete’nin bayramlaşma sonrası yaptığı konuşmada, Fethiye ve Muğla ile ilgili konulara değil ülke ve Dünya siyaseti ile ilgili konular üzerine konuşması dikkat çekti.

43. dönem 1. bölgelerarası toplantısı sonuç deklarasyonu yayınladı

Türk Eczacıları Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odasının Başkanları ve yöneticileri 43. Dönem I. Bölgelerarası Toplantısı için 23-25 Haziran tarihlerinde Konya’da bir araya geldi. Bu toplantıda eczacılık mesleğinin gündemindeki konular ele alınarak ulaşılan ortak iradenin kamuoyuyla paylaşılmasına karar verildi.