Göcek Haberleri

Göcek Haberleri

GÜLCAN, MARİNE TECH'İ DEĞERLENDİRDİ

Marine Tech Göcek yat ve tekne ekipmanları sergisi kapılarını açtı. Fuara katılımın iyi olduğuna değinen Marmaris Fuarcılık Genel Müdürü Volkan Gülcan, 'Bu yıl Marine Tech'in 6.sını açıyoruz.' dedi.

BAŞKAN TUGAY, “ÖNEMLİ BİR FUAR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay, Marine Tech'i değerlendirdi.

MARİNE TECH GÖCEK KAPILARINI AÇTI

Bu yıl 6.'sı düzenlenen Marine Tech Göcek Yat ve Tekne Ekipmanları Sergisi kapılarını açtı. Teknelerin bakımı için A'dan Z'ye bütün ekipmanların bulunduğu fuar, açıldı.

MARİNE TECH YAT VE TEKNE EKİPMANLARI SERGİSİ AÇILIYOR

Bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan Marine Tech Göcek Yat ve Tekne Ekipmanları Sergisi kapılarını açmaya hazırlanıyor. Teknelerin bakımı için A’dan Z’ye bütün ekipmanların bulunduğu fuar, 9-12 Kasım tarihleri arası açık olacak.

AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASININ İLK GÜNÜ TAMAMLANDI

17. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Marmaris&Göcek Etabı Marmaris'te başladı.

FETHİYE’DE 20. SONBAHAR GÖCEK YARIŞ HAFTASI SONA ERDİ

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Göcek Mahallesi'nde düzenlenen 20. Sonbahar Göcek Yarış Haftası ve 10 Kasım Atatürk Kupası'nda yelkenli yatların mücadelesi sona erdi.

ATATÜRK KUPASI YELKEN YARIŞLARI SONA ERDİ

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Göcek Mahallesinde düzenlenen 20. Sonbahar Göcek Yarış Haftası ve 10 Kasım Atatürk Kupası'nda yelkenli yatların mücadelesi sona erdi.

FETHİYE GÖCEK ATATÜRK KUPASI YELKEN YARIŞLARI BAŞLADI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Göcek Mahallesinde düzenlenen 20. Sonbahar Göcek Yarış Haftası ve 10 Kasım Atatürk Kupası'nda yelkenli yatların mücadelesi başladı. Kıyasıya geçen yarış renkli görüntülere sahne oldu.

İŞYERİNDE YANGIN ÇIKTI

Göcek’te bir iş yerinde elektrik aksamından yangın çıktı.

20. GÖCEK SONBAHAR YARIŞ HAFTASI 1 KASIM'DA BAŞLIYOR

Göcek Yat Kulübü tarafından, her yıl Kasım ayında düzenlenen Sonbahar Yelken Yarış Haftası, bu yıl, 31 Ekim – 4 Kasım 2022 tarihleri arasında, Fethiye Körfezinde gerçekleştirilecek. 

TEKNEDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU

Fethiye’nin Göcek Mahallesinde teknede çıkan yangın korkuttu.

LÜKS YAT ALEV ALEV YANDI

Göcek D Marin’de sabaha karşı bir teknede çıkan yangın kıyı emniyeti tarafından söndürüldü.

Türkiye’nin ilk deniz kadın koruyucuları

Türkiye'de ilk kez 2013 yılında Akdeniz Koruma Derneği (AKD) tarafından deniz koruma alanlarında geliştirilen Deniz Koruyuculuğu Sistemi bünyesinde ilk kadın deniz koruyucuları Gökova Körfezi ve Fethiye-Göcek'te göreve başladı.

MUHTARDAN İPTAL DİLEKÇESİ!

Bu yıl 1-4 Eylül günleri arasında ikincisinin düzenlenmesi planlanan Milyonfest Fethiye Müzik Festivalinin yapılmaması için İnlice Mahalle Muhtarı Cevat Kundakçı Fethiye Kaymakamlığına dilekçe verdiği ortaya çıktı. 

BEDRİ RAHMİ KOYUNDA YANGIN ÇIKTI

Göcek’te ormanlık alanda çıkan yangın, ekiplerin zamanında müdahalesi sonucu kontrol altına alındı.

GÖCEK MEYDANI’NDA MÜZİKLİ AKŞAMLAR

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu konseriyle devam etti.

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor. Bu akşam (16 Ağustos Salı Günü) Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu sahne alacak.

Seyir halindeki kamyonet alev topuna döndü

Muğla'nın Fethiye ilçesinde seyir halinde aniden alev alarak yanan bir kamyonet itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

KARACA, “SEÇİM VAADİMİZDİ, YAPTIK”

“Fethiye” programında konuk olan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca halk evleri ve halk plajlarına da değindi. Seçim vaadimizdi, yaptık diyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Seçimlerden önce iki tane halk plajı yapacağımı söylemiştim. 4 tane yapıyoruz. Göcek’ten bize geçen İnlice Plajı’nı çok güzel yapıp halka sunduk. Binlerce insanın teşekkür mesajlarını alıyorum. Sonrasında Karaot’u aldık ve orda da bir halk plajı yaptık. Arife günü de Akmaz Plajı’nı açtık” dedi.

GÜLLER İÇİNDE SULTANLARA LAYIK DÜĞÜN BÜYÜLEDİ

Yargıtay Eski Genel Sekreter Yardımcısı ve devletin çeşitli kademelerinde 36 yıl görev yaptıktan sonra ülkemizin cennet köşesinde emekliliğe karar veren Emekli Cumhuriyet Savcısı Ercan Yalçınkaya, bülbüllerin götürdüğü kırmızı güller arasında sultanlara layık düğün yaptı.

Dünyanın ilk yüzer atık su arıtma tesisi

Dünyanın ilk yenilikçi yüzer atık su kabul ve arıtma tesisi Göcek koylarında hizmet vermeye başladı. Tesis, deniz ve kıyı alanlarının korunması için denizcilik atıklarının kaynağında bertarafını sağlayarak Türkiye'nin kıyı ve koylarındaki deniz araçlarından kaynaklı deniz kirliliğini kaynağında önlemeyi amaçlıyor.

Göcek-Gürsü- Pırnaz yayla yürüyüşü başladı

Yıllar öncesinde yörüklerin sahil kesiminden yaylaya nasıl çıktıklarını anlatmak ve yörük kültürünü yaşatmak için yapılan Göcek-Gürsu-Pırnaz Yayla Yürüyüşü başladı.

Göcek – Gürsu – Pırnaz Yayla Yürüyüşü başlıyor

19. Göcek – Gürsu – Pırnaz Yayla Yürüyüşü, 22-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Yayla yürüyüşü öncesi katılım için kayıtlar devam ediyor.

Fethiye Körfezi, Göcek-Dalaman Koyları Çalıştayı Yoğun Katılımla Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Belediyesi, Dalaman Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, İMEAK DTO Fethiye Şubesi, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK, Göcek Halk Meclisi’nin katkılarıyla düzenlenen Fethiye Körfezi, Göcek Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı yoğun katılımla gerçekleşti. Çalıştayın ikinci ve son gününde Göcek Kültür Merkezi’nde yapılan ve yaklaşık 8 saat süren 4 ayrı oturumda kıyıları ve koyların durumu tüm yönleriyle ele alındı. Çalıştayı değerlendiren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, çalıştayın verimli geçtiğini belirterek, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman koylarının korunması ve yönetimi Çalıştayı başladı

Dünyaca ünlü Göcek koylarının korunması ve yönetilmesine ilişkin çözüm modeli oluşturmak amacıyla Göcek’te düzenlenen ‘Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı’ açılış töreni ve koylarda inceleme gezisi ile başladı.

Mangal, bebek arabası ve battaniye, hepsi denizden çıktı

Muğla Büyükşehir Belediyesi dalgıçları, Türkiye'nin ve Avrupa'nın yat turizmi açısından en önemli merkezlerinden birisi olan Fethiye'nin Göcek Mahallesinde Osmanağa ve Ayten Koyunda deniz dibi temizliği gerçekleştirirken dip temizliğine Akdeniz Koruma Derneği de destek verdi.

Göcek’te deniz dibi temizliği yapıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, deniz dibi temizliğinde kıyıya çıkarılan çöpler görenleri şaşkına çevirdi.

Girgin: 'Yerel yönetimlere KÖİ yetkisi vermek, yanlışta ısrar demektir'

Bu hafta Bayındırlık İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda görüşülen “Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin görüşmeleri tamamlandı. Önümüzdeki günlerde teklifin Genel Kurul’a sevk edilmesi bekleniyor. Teklifte, Türkiye Çevre Ajansının özel şirketler kurması, MUÇEV ile Göcek ve Dalaman Koylarının mapa ve şamandıra işletme işinin özelleştirilmesi hakkında hükümler içeriyor.

Girgin; ''Çevre ajansı eliyle servet transferi yapılıyor''

Bayındırlık İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'nda bugün görüşmelerine başlanan “Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” Türkiye Çevre Ajansının özel şirketler kurması, MUÇEV ile Göcek ve Dalaman Koylarının mapa ve şamandıra işletme işinin özelleştirilmesi hakkında hükümler içeriyor.

Göcek koylarının geleceği bilimsel ve hukuksal olarak Çalıştay'da ele alınacak

Dünyaca ünlü Göcek koylarının korunması ve yönetilmesine ilişkin çözüm modeli, 18-19 Haziran tarihlerinde düzenlenecek, ‘Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı’nda ele alınacak. Mapa ve şamandıra kurulum ihaleleri büyük tepki çeken Göcek koylarındaki son durumun bilim ve hukuk ışığında analiz edileceği çalıştay Türkiye’nin önde gelen deniz bilimcilerini ve hukukçularını bir araya getirecek.