Gazi Haberleri

Gazi Haberleri

7.4 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM 10 KENTİ VURDU

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Gaziantep, Sivas, Hatay, Şanlıurfa, Mersin, Samsun, Trabzon başta olmak üzere birçok kentte hissedildi. Çok sayıda ölü ve yaralı var. En büyüğü 6.6 olmak üzere 66 artçı deprem meydan geldi.

VALİ TAVLI FETHİYE GAZİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri derneğini ziyaret etti.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER VALİ ORHAN TAVLI’YI ZİYARET ETTİ

Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Taşkesen ve beraberindeki heyet Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

FETHİYE'DE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİNE ANLAMLI ETKİNLİK

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ile özel bir kurum ortaklığında, şehit ve gazi aileleri için Afyonkarahisar gezisi düzenledi.

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ AFYON GEZİSİNDE

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Muğla Eczacılar Odası tarafından şehit ve gazi aileleri için Afyonkarahisar gezisi düzenledi.

GAZİLERDEN KARACA’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal ve Dernek Yönetimi Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundular.

MUĞLA’DA KAÇAK ALKOL OPERASYONU

Muğla İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu, Milas ilçesi Boğaziçi Mahallesinde ikamet eden M.A. isimli şahsın sahte/kaçak alkol ürettiği bilgisi alındı.

ŞEHİT AİLELERİ İÇİN AFYON GEZİSİ

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, şehit ailelerine yönelik Afyonkarahisar gezisi organize etti. Fethiye ve Muğla’daki şehit ailelerinin yer aldığı program için katılımcıların Muğla il merkezinden uğurlandığı belirtildi.

KAYMAKAM KARAMAN, GAZİ EROĞLU’NU EVİNDE ZİYARET ETTİ

12.12.2022 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Yusuf İzzet Karaman 93 yaşındaki Kore Gazisi Zeki Doğan Koreli’yi evinde ziyaret etti.

‘HANGİSİ BABASI’ MENTEŞE’DE TİYATRO SEVERLER İLE BULUŞUYOR

Menteşe Belediye Tiyatrosu tarafından ücretsiz olarak sahnelenecek olan ‘Hangisi Babası' isimli komedi türündeki oyun, 6 Aralık 2022 Salı günü saat 20.00'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde tiyatro severler ile buluşacak.

KAYMAKAM BALCI’NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 Kasım Öğretmenler günü olması münasebeti ile Fethiye Kaymakamı Alper Balcı bir mesaj yayınladı. Kaymakam Balcı mesajında, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni’’ kabul edişinin yıldönümü olarak 1981 yılından bu yana büyük bir coşku ile kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

KALP KRİZİ GEÇİREN KORE GAZİSİNE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı ile birlikte kalp krizi geçiren Kore Gazisi Zeki Doğan Koreli’yi ziyaret etti.

FETHİYE’DEKİ İNGİLİZLERDEN ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında, Fethiye'de yaşayan İngilizler tarafından düzenlenen törenlerle de anıldı. Yaklaşık 150 İngiliz, tüm dünyada 11 Kasım günü gerçekleştirilen "I. Dünya Savaşı'nda hayatlarını kaybeden askerleri anma" törenini bu yıl Atatürk'ün ölümünün yıldönümü ile birleştirerek Ölüdeniz mahallesindeki Atatürk Anıtına çiçekler koyup, saygı duruşunda bulundu. Anma töreni sırasında bazı İngilizler gözyaşlarını tutamadılar.

SEYDİKEMER TLOS ANTİK KENTİ, BİSİKLET TUTKUNLARINI AĞIRLADI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84.yılı seneyi devriyesinde Muğla Valiliği uhdesinde Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Seydikemer Belediyesi ve Seydikemer İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen 10 Kasım 1. Büyük Tlos Kriteryumu bisiklet yarışları nefes kesti.

UNO CLUB’TAN 09.05 PROGRAMI

Uno Club Fethiye tarafından yapılan programda Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84’üncü yıl dönümünde 2 dakika boyunca saygı duruşunda duruldu.

GÖNEN, “ATATÜRK DEMEK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEMEKTİR"

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü nedeniyle Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Avukat Ali Gönen açıklamada bulundu.

SEYDİKEMER’DE ATATÜRK SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seydikemer’de düzenlenen törenle saygı ve minnetle anıldı.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÖRENLE ANILDI

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84. yıl dönümü dolayısıyla, Fethiye Beşkaza meydanı Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

BAŞKAN OKTAY'IN 10 KASIM MESAJI

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

SEYDİKEMER’DE ATAMIZ “MİNNET VE ÖZLEMLE' ANILACAK

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü dolayısıyla 10 Kasım Perşembe günü Seydikemer Kaymakamlık hizmet binası Atatürk Anıtı önünde saat 08.45’de tören düzenlenecek.

VALİ TAVLI’DAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84'üncü yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

BAŞKAN OTGÖZ’DEN 10 KASIM MESAJI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde rahmet ve minnetle andı.

ÜNAL AİLESİ’NİN ACI GÜNÜ

Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal’ın eşi İsmihan Ünal vefat etti.

ATAMIZ 'SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE' ANILACAK

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü dolayısıyla 10 Kasım Perşembe günü Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde tören düzenlenecek.

MUĞLA BACALARI ŞEKLİ SAYESİNDE TÜTMEYİ ENGELLİYOR

Muğla'nın Menteşe ilçesinde yüzyıllardır kullanılan baca sistemi, yağmuru ve rüzgarı kesecek biçimde yapılan dikdörtgen şekli sayesinde tütmeyi engellerken, karbonmonoksit gazından zehirlenmelerin de önüne geçiyor.

DİLİ BOĞAZINA KAÇAN BANDIRMASPORLU ISAAC, BOĞULMAKTAN SON ANDA KURTULDU

Bodrum’da oynanan Bodrumspor-Bandırmaspor maçının ardından soyunma odasına giden oyunculardan Isaac Tshikuna Tshibangu bir anda bayıldı ve dili boğazına kaçarak boğulma tehlikesi geçirdi.

GAZİLER DERNEĞİ’NDEN İŞ İNSANI DEMİR’E PLAKET

İş İnsanı Mert Demir, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. 

MUĞLA’DAKİ CAMİDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU

Muğla'nın Menteşe ilçesine bağlı Emirbeyazıt Mahallesi'nde bulunan Gaziosmandereli Camii'nde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

BAŞKAN DEMİR'DEN, BİR DİZİ ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir yönetimi ile birlikte Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal'ı ziyaret etti. Akabinde Başkan Demir, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çiçek ve İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu’na ziyarette bulundu.

BAŞKANLARDAN, BAŞKANA ÖVGÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir yönetimi ile birlikte Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal'ı ziyaret etti. Ziyarette Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya övgüler yağdı.