Fethiyebelediyesi Haberleri

Fethiyebelediyesi Haberleri

BAŞKANLARDAN, BAŞKANA ÖVGÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir yönetimi ile birlikte Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal'ı ziyaret etti. Ziyarette Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya övgüler yağdı. 

PARKE ÇALIŞMASI BAŞLADI

Fethiye Belediyesi tarafından Atatürk Caddesi ve İnönü Bulvarı’nın birleştiği bölgede yapılan altyapı çalışmalarının ardından parke çalışmaları başladı. Yapılan çalışmaların ardından olun en kısa sürede trafiğe açılacağı bildirildi.

FETHİYE BELEDİYESİ VE VARLIK AKADEMİ ÇOCUK KULÜBÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Fethiye Belediyesi ve Özel Varlık Akademi Çocuk Kulübü arasında indirim protokolü imzalandı. 

KARACA’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Fethiye Belediyesi’nin Faralya Mahallesi’nde yaptığı çalışmaların tamamlanmasının ardından, Faralya Mahallesi Muhtarı Hasan Karaburun Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti. 

FETHİYE KAYMAKAMLIĞINDAN MİLYONFEST AÇIKLAMASI

Bu yıl 1-4 Eylül günleri arasında ikincisinin düzenlenmesi planlanan Milyonfest Fethiye Müzik Festivalinin, Muğla Valiliğinin tarafından iptal edildi haberlerine Fethiye Kaymakamlığından yazılı açıklama geldi. 

Belediye’den Açık Hava Konserleri

Fethiye Belediyesi tarafından 20 Haziran-11 Ağustos arasında tarihleri arasında farklı yerlerde açık hava konserleri verilecek.

Fethiye Belediyesi’nden Tanıtım Atağı

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti’nin en etkili 3 medya kuruluşuna mensup bir grup gazeteci Fethiye Belediyesi’nin organizasyonu ile bu hafta Fethiye’yi ziyaret edecek.

Ali Kırca, Karaca’yı ziyaret etti

Haber sunuculuğu deyince ilk akla gelen isimlerden biri olan Ali Kırca, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

Eğitimler düzenlendi

Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele", "Sosyal Hizmet Merkezi Hizmet Modelleri" ve "Çocuklarda Mahremiyet Bilinci" konuları üzerine eğitimler düzenlendi.

FETHİYELİ OKÇULARIN BAŞARISI

Fethiye’de okçuluk sporuna ilgi gün geçtikçe büyüyor. Okçuluğa ilgisi artan Fethiyeli gençler son olarak Muğla’da düzenlenen İl Birinciliği müsabakalarında Fethiye adına başarılı sonuçlar aldılar.

MAG HAFİF ARAMA KURTARMA SINIFINDA AKREDİTE ALDI

Fethiye Belediyesi gönüllüsü olan, Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi, T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından “Kentsel Arama Kurtarma Akreditasyon Yönetmeliği” kapsamında hafif arama kurtarma sınıfında akredite almayı hak kazandı.

YEŞİLÜZÜMLÜ’YE AROMATİK BİTKİLER BAHÇESİ

Fethiye Belediyesi’nin 180 dönümlük arazide gerçekleştirdiği ‘Bizim Bahçe’ projesi hızla devam ediyor. Bu kapsamda Yeşilüzümlü Mahallesi’ndeki belediyeye ait tarım arazisine, ‘Aromatik Bitkiler Bahçesi’ açıldı. Lavanta, altınotu ve biberiyenin bitkilerinin dikimi gerçekleştirildi.

Fethiye, EMITT’te Tek Yumruk Oldu

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2020, TÜYAP Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Fuarın ilk günü Fethiye standı yoğun ilgi gördü. Fuarı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fethiye standında protokol üyeleri ile fotoğraf çektirdi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Alınan rezervasyonlara baktığımız zaman 2020’nin çok iyi geçeceğine benziyor. Turist kalitesini de artırarak Fethiye’mizi çok iyi bir yere getireceğiz” dedi. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Fethiye eşsiz bir yer. Her mevsim turistin gelebileceği bir yer. Kışın bile turizm yapılabilen bir yer. O yüzden herkes standımıza katılırsa elimizden geldiğince Fethiye’ye tanıtacağız” dedi.

Başkan Karaca’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Karaca, “Fethiye’yi Korumak Zorundayız” 

Fethiye Belediye Meclisi Aralık ayı Meclis Toplantısı’nda gündeminde yer alan 6 maddeyi 20 dakikada görüşüp, karara bağlarken; toplantıyı izleyenler oybirliği ile alınan kararlar için “Meclis jet gibi” ifadelerini kullandılar. Meclis toplantısında Karaçulha Mahallesi’nin 5 yıllık imar programı hakkında konuşan Belediye Başkanı Alim Karaca, “Başta Karaçulha Mahallemiz olmak üzere 41 mahallemizin 5 yıllık imar programını gerçekleştirip; aciliyetine göre 1/5 binliklerini yapmak zorundayız. Kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Fethiye’yi korumak zorundayız” dedi. 

Dondurma stantlarının kiralanması işi Fethiyespor’a verilecek

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Fethiyespor’u 5 Milyon liralık sabit gelire kavuşturuyor.

Patara ve Batı Akdeniz bölgesinin zengin biyolojik çeşitliliği anlatıldı

Patara ve Batı Akdeniz Bölgesi’nin zengin biyolojik çeşitliliği araştırılıp, rapor haline getirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi Biyolojik Çeşitlilik Araştırma Projesi sonuç toplantısı Fethiye’de düzenlendi.

Dev İhale Canlı Yayınlanacak

Muğla’nın Bodrum ve Fethiye ilçelerinde İller Bankası’nın “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi ihalesi 27 Eylül Cuma günü saat 10.00’da yapılacak. İhale MUSKİ’ye ait internet ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanacak.