Fethiye Belediyesi Haberleri

Fethiye Belediyesi Haberleri

MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTİF YELEK DAĞITILDI

Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde motorsiklet sürücülerine ‘Trafik işaret ve kurallarına uy, sevdiklerinle uzun yaşa’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz ‘reflektörlü yelek’ dağıtımı gerçekleştirildi.

PROJENİN 400. BEBEĞİ MERYEM BEBEK

Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi 400. aileye ulaştı. Yeni doğan bebeklerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı ürünlerin bulunduğu çanta ailelere teslim ediliyor. 

ÇOCUK VE ORTOPEDİ PANELİ YAPILDI

Fethiye Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması münasebetiyle ‘Çocuk ve Ortopedi’ paneli yapıldı.

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi’nde çalışan özel gereksinimli personeller için Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Down Kafede kahvaltı düzenledi.

BELEDİYE MECLİSİ KARARLARI OY BİRLİĞİ İLE ALDI

Fethiye Belediyesi Aralık Ayı Belediye Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında yapıldı. İki tanesi gündem dışı olmak üzere 9 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında 8 madde oy birliği ile kabul edildi, 1 madde ise İmar Komisyonu’na havale edildi.

ŞİDDET MAĞDURU KADINLARIN ANISINA ÖZEL SERGİ

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Fethiye Belediyesi katkılarıyla Özer Olgun Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda şiddet mağduru kadınların anısına özel resim sergisi açıldı. Açılışa İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, Deva Partisi İlçe Başkanı Saniye Kulaç, ADD Başkanı Nursel Türetken ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FETHİYE BELEDİYESİ, MAG-AMADER İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Fethiye Belediyesi ile Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG-AMADER) arasında iş birliği ve koordinasyon protokolü imzalandı.

YEREL SİYASETİN KADIN İÇİN ANLAMI PANELİ YAPILDI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi tarafından “Yerel Siyasetin Kadınlar için Anlamı” paneli düzenlendi.

FETHİYE BELEDİYESİ İLE ÖZEL LETOON HASTANESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Fethiye Belediyesi çalışanları ve çalışanların 1. derece yakınlarını kapsayacak olan protokol, Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir ile Fethiye Belediyesi Başkanı Alim Karaca tarafından imzalandı.

ALİ GAFFAR OKKAN CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Fethiye Belediyesi ve ADM Elektrik Dağıtım AŞ. işbirliğinde Ali Gaffar Okkan Caddesi’nde elektrik hatlarının yer altına alınması, enerji güçlendirme çalışması yapılmasının ardından; Fethiye Belediyesi, üstyapı çalışmalarına başladı.

ZABITA DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMADI

Fethiye Belediyesi Zabıta ekipleri, cami önlerinde ve kalabalık noktalarda vatandaşların dini ve insani duygularını sömürerek dilencilik yapanlara göz açtırmadı.

ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİĞİNDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84'üncü yıldönümü dolayısıyla Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

GAFFAR OKKAN CADDESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde, Fethiye Belediyesi tarafından elektrik hattının yer altına alma çalışmaları kapsamında belirli bölgelerde yolların trafiğe kapatılacağı duyurulmuştu. Gaffar Okkan Caddesinde elektrik hattının yer altına alma çalışmaları devam ediyor. 

BAŞKAN KARACA’YA ANLAMLI ZİYARET

Anıtkabir’in mimarlarından Prof. Dr. Orhan Arda’nın oğlu ve aynı zamanda 40 yılı aşkın bir süredir Anıtkabir’in mimari açıdan yasal sorumlusu olan, yüksek mimar Ömer Arda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

BELEDİYE MECLİSİNDE KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE ALINDI

Fethiye Belediyesi Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığı’nda yapıldı. Dört tanesi gündem dışı olmak üzere 12 maddenin görüşüldüğü toplantıda kararlar oy birliği ile kabul edildi.

FETHİYE BELEDİYESİNDEN UYARI!

Fethiye Belediyesi tarafından elektrik hattının yer altına alma çalışmaları kapsamında belirli bölgelerde yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu. 

FETHİYE BELEDİYESİ İLE ÇİN ARASINDA SICAK İLİŞKİLER

Fethiye Belediyesi, Çin Halk Cumhuriyeti ile ilişkilerinde yeni bir adım attı. Fethiye Belediyesi’nin Kasım ayı olağan Meclis toplantısında, Fethiye ile Çin’in Qingdao West Coast New Area Bölge Belediye Başkanlığı arasında dostluk ve işbirliği imzalanması konusunda Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verildi.

CUMHURİYET BAYRAMI’NA ÖZEL ŞEHİR TURU

Uno Club Fethiye tarafından organize edilen, Fethiye Belediyesi tarafından desteklenen Cumhuriyet Konvoyu’na yoğun araç katılımı oldu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümü dolayısıyla gerçekleşen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

KARACA’YA TEŞEKKÜR ETTİLER

Fethiye Belediyesi Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman, dernek üyeleri ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundu.

UNO CLUB FETHİYE’DEN CUMHURİYET KONVOYU

Uno Club Fethiye tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Konvoyu etkinliği düzenlenecek. Çiftlik Mahallesi’nde başlayacak olan etkinliğe Uno Club Fethiye Başkanı Yücel Özdemir, tüm Fethiye halkını etkinliğe davet etti.

İSMAİL BAŞOĞLU’NA BAŞARI ÖDÜLÜ VERİLDİ

Gönen İlkokulu Mezunları adına eğitimciler Mustafa Özdemir, Mustafa Çetin ve Kemal Yalçın Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’na ‘Başarı Ödülü’ takdim ettiler.

CANBOLAT, “AKDENİZİ KORUMAK, AK DENİZ FOKUNU KORUMAKTIR”

Muğla İli Akdeniz Foku Tür Eylem Planı İzleme ve Uygulama Projesi kapsamında Sualtı Araştırmaları Derneğinde görevli 5 kişilik ekip Fethiye’de incelemeler yaptı. Proje Koordinatörü Gökcen Canbolat, dernek adına proje kapsamını ve projenin içeriğini FRT TV mikrofonlarına anlattı. 

YAĞLI GÜREŞ ETKİNLİĞİNİN 22 NİSAN 2023’TE YAPILACAĞI DUYURULDU

Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında Fethiye Belediyesi Yağlı Güreş etkinliğine hazırlanıyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca organizasyonun 22 Nisan 2023’te yapılacağını duyurdu.

BAŞKAN KARACA MUHTARLARLA AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Ölüdeniz Belcekız Plajında tertip ettiği akşam yemeğinde Fethiye Mahalle Muhtarlarıyla akşam yemeğinde bir ara geldi. 

ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Halkın huzur ve sağlığını korumak amacıyla Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. 

AKDENİZ KUPASI 3. AYAĞI FETHİYE’DE

2022 Akdeniz Offroad Kupası 3. Yarışı Fethiye Orman Spor Kulübü (FOSK) tarafından 22-23 Ekim 2022 tarihlerinde Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenleniyor.

FETHİYE KAYMAKAMLIĞINDAN DUYURU, BAĞ BOZUMU FESTİVALİ İPTAL

Fethiye Belediyesi'nin ve Üzümlü Mahallesi Muhtarlığının katkılarıyla üçüncüsü düzenlenecek olan bağ bozumu festivali Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra müessesinde yaşanan maden ocağı patlaması nedeni ile Fethiye Kaymakamlığı tarafından iptal edildi. 

BİTKİSEL ATIK YAĞLAR SİZDEN HEDİYE ÇEKİ BİZDEN

Fethiye Belediyesi ile Deha Biodizel Firması bitkisel atık yağların toplanmasıyla ilgili protokol imzaladı.

İLK KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI

16 yıldır bu yana geleneksel Türk El Sanatları arasında yer alan çini konusunda eğitim alan engelli Gürkan Gündgör ilk kişisel sergisini açtı.

AŞEVİNDE KIŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Fethiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ve Fethiye Likya Kadın Kooperatifi işbirliğinde faaliyete açılan aşevi, kış hazırlıklarına başladı.