Fethiye Belediyesi Haberleri

Fethiye Belediyesi Haberleri

BARIŞ MANÇO VE CEM KARACA ANISINA MUHTEŞEM KONSER

Anadolu Rock müziğinin aramızdan ayrılan efsanevi iki ismi Barış Manço ve Cem Karaca için Fethiye Belediyesi tarafından anma konseri düzenledi. Konsere vatandaşlar büyük bir ilgi gösterirken gecede Barış Manço ve Cem Karaca'nın birbirinden değerli eserleri seslendirildi.

FETHİYE BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Fethiye Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Alim Karaca Başkanlığında yapılan toplantıda 3’ü gündem dışı olmak üzere 7 madde görüşüldü.

FETHİYE BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR 

Fethiye Belediyesi’nin gezici veteriner kliniği ‘VETBUS’ saha çalışmalarını sürdürüyor. Teknik düzenlemeleri tamamlanan VETBUS ile belediye barınağı ekipleri çeşitli mahallelere giderek, sokak hayvanlarına yerinde hizmet veriyor.

BAŞKAN KANDÖNMEZ İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Fethiye Belediyesi eski başkanlarından Şakir Kandönmez, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Fethiye Belediyesi hizmet binası önünde Başkan Kandönmez için tören düzenlendi.

HIZLI OKUMA EĞİTİMİNE YOĞUN KATILIM

Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Eğitimci Mehtap Hoşlar Çetinkaya tarafından anlayarak hızlı okuma eğitimi veriliyor.

UNUTMA BİZİ ADLI TİYATROYA YOĞUN İLGİ

Fethiye Belediyesi tarafından ücretsiz organize edilen anlatı ve belgesel tiyatro tarzındaki esere, tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI KANDÖNMEZ HAYATINI KAYBETTİ

Fethiye Belediyesi eski başkanlarından Şakir Kandönmez’in, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

HAMDİ ÖZBAY TÜRKÜLERLE ANILDI

Fethiyeli Türk Halk Müziği Bağlama Sanatçısı merhum Hamdi Özbay, ölümünün 6. yıl dönümünde düzenlenen konser ile anıldı. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi'nde gerçekleşen organizasyonda Özbay'ın derlediği türküler seslendirildi.

DEVRİM VE DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI

Fethiye Belediyesi, FETAV ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte 24 Ocak Devrim Ve Demokrasi Şehitleri anıldı.

FETHİYE BELEDİYESİ SOKAK CANLARININ YANINDA  

Fethiye Belediyesi’nin gezici veteriner kliniği VETBUS saha çalışmalarına başladı. 

MEMLEKETİN KISMETİ TİYATRO OYUNU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Fethiye Belediyesi’nin, Özer Olgun Kültür Merkezi’nde düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, “Memleketin Kısmeti” oyunu tiyatroseverlerle buluştu.

KALDIRIM VE YOL ÜZERİ DENETLEMESİ YAPILDI

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği, Fethiye Belediyesi Trafik Müdürlüğü ve Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yol üzeri engel teşkil eden usulsüz dubalar ve dükkân eşyaları için denetim gerçekleştirildi.

FETHİYE BELEDİYESİ’NİN VETBÜS KLİNİĞİ FAALİYETE GEÇTİ

Fethiye Belediyesi, Mobil Veteriner Kliniği hizmeti Vetbüs ile sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, barınakta incelemelerde bulunarak, faaliyete geçen Vetbüs ile ilgili veteriner hekimlerden bilgi aldı. 

FETHİYE BELEDİYE BAŞKANINDAN KAPSAMLI 2022 DEĞERLENDİRMESİ

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 2022 yılının geniş bir değerlendirmesini yaparken, Fethiye Belediyesi'nin yıl boyunca yaptığı çalışmaları özetledi ve 2023 yılından beklentilerini dile getirdi.

2023 YILININ İLK BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Fethiye Belediyesi 2023 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Alim Karaca başkanlığında yapılan toplantıda 12 madde görüşüldü. 

FETHİYE BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU BÜYÜTÜYOR

Fethiye Belediyesi araç filosunu büyütüyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca döneminde toplam 54 yeni araç alınarak hizmete sunuldu. Karaca, sadece araç alımları ile 28 milyon 367 bin TL Fethiye Belediyesi’nin kâr ettiğini açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye Belediyesi’ne bir otobüs hibe edildi.

FETHİYE’DE 2022 YILINDA “1602” NİKAH İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fethiye Belediyesi Nikâh Memurluğu tarafından 2021 yılında toplam 1311 nikah işlemi gerçekleştiği öğrenilirken bu sayı 2022 yılında 1602 kişiye yükseldiği bildirildi.

KAYMAKAM KARAMAN’DAN BAŞKAN KARACA’YA ZİYARET

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

KARACA, DUATLON YARIŞLARI İÇİN PROTOKOL İMZALADI

Fethiye Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu ile protokol imzaladı.

FETHİYE BELEDİYESİ’NİN OKÇULUK KURSLARI SONA ERDİ

Fethiye Belediyesi tarafından gençler için düzenlenen kış dönemi modern okçuluk kursları sona erdi. Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun sertifikalı antrenörlerinden Kartal Cenk Taş tarafından ücretsiz olarak verilen kurslara 50 kadar kursiyer katıldı.

BELEDİYEDEN VATANDAŞA ODUN VE SOBA DESTEĞİ 

Fethiye Belediyesi tarafından “Yurttaşlarımızla Dayanışma İçindeyiz” sloganıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara odun ve soba yardımı devam ediyor.

YENİ YIL PAZARI KURULDU

Fethiye Belediyesi, FETAV ve El Emeği Göz Nuru’nun işbirliğiyle gerçekleştirilen “Yeni Yıl Pazarı” Beşkaza Meydanı’nda açıldı. Hediyelik eşyadan yöresel lezzetlere kadar birçok şeyi bünyesinde barındıran stantlar, pazar akşam 18.00’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

DOĞANIN GELECEĞİ ADINA ÖNEMLİ PROTOKOL

Fethiye Belediyesi ile Habitat Geri Dönüşüm Firması tarafından evsel atık yağların zararlarını önlemek adına bir protokol imzalandı.

ŞARKILARLA 80’Lİ YILLARA YOLCULUK

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi ve Fethiye Belediyesi tarafından “Şarkılarla 80’li Yıllara Yolculuk” adlı program 13 Aralık Salı günü saat 20.00’da Özer Olgun Kültür Merkezi’nde seyirciler ile buluşmaya hazırlanıyor.

KANLI NİGAR FETHİYE'YE GELİYOR

Fethiye Belediyesi Kültür Müdürlüğü ortaklığı ile Kanlı Nigar Fethiye’ye geliyor. Ödül almış olan bu özel gösteri, perşembe akşamı saat 20.00’da Fethiye Kültür Merkezi’nde tiyatro severleri bekliyor olacak.

ÇEVRE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Fethiye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü “Çevre Koruma” eğitimleri başladı.

SENA ŞENER YILBAŞINDA BEŞKAZA’DA

Fethiye Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu program kapsamında 31 Aralık gecesi ünlü sanatçı Sena Şener Beşkaza Meydanı’nda sahne alacak.

MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTİF YELEK DAĞITILDI

Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde motorsiklet sürücülerine ‘Trafik işaret ve kurallarına uy, sevdiklerinle uzun yaşa’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz ‘reflektörlü yelek’ dağıtımı gerçekleştirildi.

PROJENİN 400. BEBEĞİ MERYEM BEBEK

Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi 400. aileye ulaştı. Yeni doğan bebeklerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı ürünlerin bulunduğu çanta ailelere teslim ediliyor. 

ÇOCUK VE ORTOPEDİ PANELİ YAPILDI

Fethiye Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması münasebetiyle ‘Çocuk ve Ortopedi’ paneli yapıldı.