Eğitim Haberleri

Eğitim Haberleri

KÖYCEĞİZ’DE ÖĞRETMENLER ARASINDA FLOOR CURLİNG TURNUVASI YAPILDI

Muğla'nın Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Floor Curling Öğretmenler Günü Turnuvası yoğun katılımla gerçekleşti.

ÖĞRETMENLERE BANDOLU KARŞILAMA

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, şube müdürleri ve beraberindeki heyet ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarete bulundular. 

SEYDİKEMER HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN BAŞKAN OTGÖZ’E TEŞEKKÜR

Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Güngör, beraberinde Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği eski başkanı Mehmet Güven, Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanlığını devralan Gazeteci Zekeriya Şahin ile Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü ziyaret edip, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

MUĞLA’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANIYOR

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk büstüne çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

EĞİTİMCİLERDEN BAŞKAN OTGÖZ’E TEŞEKKÜR

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ve ilçede görevli öğretmenler, eğitime sağladığı desteklerden dolayı Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür ettiler. 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇAY, KÖYCEĞİZ’DE TARIM UYGULAMALARINA KATILDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde incelemek için Köyceğiz'e gelip, tarım uygulamalarına katıldı.

FETHİYE  “DOĞA DOSTU OKULLAR” PROJESİ BAŞLIYOR

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Doğa Dostu Derneği ve Habitat işbirliğiyle hayvan ve doğa sevgisi, ekolojik okuryazarlık ve geri dönüşüm bilincine katkı sunmak amacıyla yürüteceğimiz “Doğa Dostu Okullar” projemizin protokolü 10 Kasım 2022 tarihinde imzalanmıştır.

BODRUM’DA ÖĞRENCİLER, EVLERİNE GÖNDERİLDİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde eğitim öğretim gören öğrenciler, olumsuz hava koşulları nedeniyle tedbir amacıyla evlerine gönderildi. İlçede etkili olan yağış nedeniyle yollar göle döndü.

BAŞKAN OTGÖZ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Otgöz; “Ülkemizin aydınlık geleceğini eğitimle inşa eden, nesillere bilgiyi, ahlakı, davranış biçimini saygı ve sevgiyle, sabırla nakış gibi işleyen en büyük değerlerimiz öğretmenlerimizdir” dedi.

UÇAK: “NESİLLER DEĞİŞİR, ÖĞRETMENİN ÖNEMİ DEĞİŞMEZ”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, nesillerin değişmesine rağmen, öğretmenin öneminin hiç değişmediğini söyledi.

MÜDÜR ATMACA’DAN KAYMAKAM BALCI’YA ZİYARET

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’yı ziyaret etti.

HAFIZLAR GÖRKEMLİ TÖRENLE BELGELERİNİ ALDI

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortak programda 77 hafıza belgeleri taktim edildi. Düzenlenen programa yoğun ilgi oldu.

MARMARİS’TE KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK EĞİTİMİ

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde Marmaris Belediyesi'nce 'Toplumsal Farkındalık Paneli' düzenlenecek.

BEŞİKTAŞ TARAFTAR DERNEĞİNDEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETLERİ

Fethiye Beşiktaş Taraftarlar Derneği Başkanı Özkan Torunoğlulları ve yönetimi oda seçimlerinde başarı gösteren başkanlara ve göreve başlayan milli eğitim müdürüne “hayırlı olsun” ziyaretleri gerçekleştirdi.

MUĞLA’DA VATANDAŞLARA KOAH İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPILDI

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde KOAH (Kronik Obstrüktif (Tıkayıcı)Akciğer Hastalığı) gününde KOAH bilincini artırmak amacıyla stant açılarak Göğüs Hastalıkları kliniği ekibi tarafından vatandaşlara bilgilendirme yapılarak broşürler dağıtıldı.

18 PERSONELE EĞİTİM VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığının 2022 Yılı 2. Dönem Geliştirme Eğitimleri Muğla'da gerçekleştirildi

MUĞLA’DA OKULLARIN BASKETBOL POTALARINI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜRETİYOR

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesinde yer alan il genelindeki 22 ilkokul için basketbol potası ve pinpon masası üretiyor.

TAZELENME ÜNİVERSİTESİ KÖYCEĞİZ KAMPÜSÜ SPOR DERSİ İLE AÇILDI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde Prof. Dr. Muammer Tuna Başkanlığı'nda kurulan Tazelenme Üniversitesi Köyceğiz Kampüsü, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına spor dersi ile başladı.

MUĞLA’DA FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Fahri Trafik Müfettişliği Büro Amirliğine kayıtlı toplam 50 Fahri Trafik Müfettişlerine, mevzuatta yapılan değişiklikler ile uygulama yöntem ve teknolojileri hakkında bilgilendirme eğitimi verildi.

KÖYCEĞİZLİ ÖĞRENCİLERİN PROJESİ 3’ÜNCÜ OLDU

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Atatürk İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı proje Muğla’da düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler” yarışmasında 3’üncü oldu.

ÇEK CUMHURİYETİ EĞİTİM SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus ve Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında Çek Cumhuriyeti eğitim sistemi ve okulların genel düzeni hakkında bilgi alış verişi gerçekleştirildi.

MUĞLA VALİSİ TAVLI, TATBİKAT ÖNCESİ SEMİNER DÜZENLEDİ

Muğla Valiliği tarafından afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ile toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim semineri düzenlendi.

FTSO, MESLEKİ EĞİTİMDE SOMUT ADIMLAR ATIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Fethiye Mustafa Kemal Teknik Anadolu Lisesi (Mustafa Kemal MTAL) ile imzaladığı Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında çalışmaları hız kazandı.

USTALIK TELAFİ PROGRAMI AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu Telafi Eğitimi kapsamında Total Turizm İşletmeleri A.Ş. Club Tuana ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Mesleki ve Eğitim işbirliği protokolü kapsamında Ustalık Telafi Programı açıldı.

MİLLETVEKİLİ GİRGİN, “EĞİTİMİ YAPBOZ’A ÇEVİRDİNİZ”

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin Milli Eğitim Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde yaptığı konuşmada AKP dönemindeki Milli Eğitim Bakanlarının uygulamalarından kronolojik sıralama yaparak eleştirilerini dile getirdi.

HYLLARİMA ANTİK KENTİNDE UYUŞTURUCU BAĞIMLIĞI EĞİTİMİ

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesindeki Hyllarima Antik Kenti'ndeki kazı çalışanlarına, polis ekiplerince narkorehber-narkoanne eğitimi verildi.

İNMEDE (FELÇ) ERKEN MÜDAHALE HAYAT KURTARIYOR

Kalp krizinin insan beynindeki eş değeri olarak adlandırılan ve beyinde damarsal nedenlerle oluşan ani gelişen nörolojik fonksiyon kaybı sonrası başlayan rahatsızlığın (inme) tedavisi için Türkiye'de açılan ilk 19 inme merkezinden birisi Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açıldı

KIZIYLA BERABER AYNI ÜNİVERSİTEDE EĞİTİM GÖRÜYOR

Fethiye’de turizm işletmeciliği yapan 51 yaşındaki Tarkan Sapmaz, hayalini kurduğu üniversite eğitimini,18 yaşındaki kızı Mine ile birlikte gerçekleştiriyor.

DELBEK KÜLTÜRÜ YENİDEN DOĞUYOR

Fethiye Kaymakamlığı ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Delbek Kültürünü Yaşatma projesi hayata geçirildi. Bu faaliyetin amacının delbek kültürünü gelecek nesillere aktarmak olduğu kaydedildi.

14 EĞİTİM SENDİKASI İŞ BIRAKTI

Fethiye’de 14 eğitim sendikası yürürlüğe giren öğretmenlik meslek kanunu nedeniyle iş bıraktı.