Doğa Haberleri

Doğa Haberleri

MAHKEME, BODRUM ÇİFTLİK YALI MEVKİİ İMAR PLANI’NI İPTAL ETTİ

Muğla'nın Bodrum ilçesi Çiftlik Mahallesi Yalı mevkiinin imar planına yönelik açılan davada mahkeme bölgenin nazım imar planını iptal etti. Alanın korunması ve bölgedeki mülk sahiplerinin haklarını ve doğal sit alanlarını korumak amacıyla hukuk mücadelesi verdiklerini belirten davanın avukatı Av. Bilgehan Şahin, çıkan kararı memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

ERDOĞAN'DAN SEÇİM TARİHİ MESAJI: 14 MAYIS'I İŞARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 14 Mayıs 2023’te yapılacağını belirtti.

YURT DIŞINDAN BÜLENT ARINÇ’A BAHÇELİ ÇIKARTMASI

Verdiği bir röportajda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bülent Arınç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aranızdaki buzlar eridi mi?" sorusuna yanıt verirken MHP lideri Devlet Bahçeli'ye gönderme yaptı. Bahçeli'nin Alaattin Çakıcı ile olan yakınlığına atıfta bulunan Arınç, "Bizim dava arkadaşlığımızı, başkalarının mafya liderleriyle veya suç örgütü liderleriyle bir aradaki fotoğraflarına bakarak değerlendirmeyin" dedi.

130 MİLYON KİLO EVSEL ATIK TOPLANDI

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü temizlik faaliyetleri yanı sıra bir taraftan farkındalık kazandırma çalışmaları gerçekleştirirken bir taraftan da doğayı kirletenlere karşı mücadelesini sürdürüyor.

MUĞLA VALİLİĞİ’NİN ERDOĞAN ZİYARETİ PAYLAŞIMINA TEPKİ GÖSTERİLDİ

Muğla Valiliği tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla ziyareti ile ilgili yapılan sosyal medya paylaşımına Muğla milletvekilleri tepki gösterdi: “Muğla Valiliği kamu görevini bırakıp, AKP İl Başkanlığı’na dönüşmüştür.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A GENÇ KIZDAN 21 YILLIK FOTOĞRAF SÜRPRİZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 2002 yılında fotoğraf çektiren genç kız Muğla Gençlik Buluşması'nda sürpriz yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HELİKOPTER İLE İNDİ REKLAM PANOLARI AĞIR HASAR ALDI

Fethiyespor reklam panoları dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyareti sırasında ağır hasar gördü. Fethiyespor Kulübü konuyla ilgili açıklama yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 6'LI MASAYA ‘CÜMBÜŞ MASASI' BENZETMESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı tarafından yürütülen 6'lı masayı eleştirerek, "Ülkemizde siyasi istikrarı bozacak her adım milletimizin hayrına olması mümkün değildi. Siyasi istikrarın alternatifi çok seslilik değil, kargaşadır, kavgadır, herkesin ayrı telden çaldığı bir cümbüş masasıdır. Ülkemizde güven ve istikrarın teminatı olan kazanımların kaybedilmesi demek, Türkiye'nin tekrar eski kötü günlerine dönmesi demektir." dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “KIZILELMA, FÜZELERİMİZ YUNANLILARI ÜRKÜTMEYE BAŞLADI”

Muğla'nın Fethiye ilçesinde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, insansız savaş uçağı ‘Kızılelma' için İzmir'de denemeler yapıldığını ve orada atılacak yerli füzelerin Yunanlıları ürkütmeye başladığını vurguladı.

KAMU PERSONELLERİNDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla programında geçeceği güzergahta kamu çalışanları tarafından teşekkür mesajlı pankart açıldı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ AYŞEGÜL'ÜN DAVETİNE İCABET EDEN ERDOĞAN, SOĞANCI AİLESİ'NİN KONUĞU OLDU

Toplu açılış ve bir dizi program için Muğla'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış sonrası Muğla Menteşe'de yaşayan Soğancı Ailesi'ne misafir oldu. Ailenin üniversitede okuyan kızları Ayşegül Soğancı'nın davetini kırmayan Erdoğan Soğancı Ailesi'ni sevindirdi.

ERDOĞAN FETHİYE’DE COŞKUYLA KARŞILANDI

Öğle saatlerinde Muğla’da toplu açılış törenini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethiye’ye gelerek vatandaşlar ile buluştu.

MARMARİS-DATÇA KARAYOLU TÖRENLE AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da yapımı tamamlanan ve içerisinde Marmaris-Datça Karayolu'nun da bulunduğu 15 milyar TL'lik yatırımların açılışını gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MUĞLA’DA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ülke sınırları içinde ve dışında teröristin başını ezen Türkiye fotoğrafından rahatsızlar dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün dev yatırımların yapıldığı Muğla'ya geldi. Başkan Erdoğan, Muğla'da 15 milyar TL'lik yatırımla hayata geçirilen 152 projenin açılışını yaptı. Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Türkiye Yüzyılı destanını Muğla’yla, Muğlalılarla birlikte yazacağız. Çünkü biliyoruz ki Muğla Türkiye Yüzyılı’na hazır" ifadelerine yer verdi. Toplu açılış töreni için Muğla'da bulunan Başkan Erdoğan halka hitap etti.

CUMHURBAŞKANINI GÖRMEK İÇİN 6 ÇOCUĞUYLA FRANSA’DAN GELDİ

Toplu açılış töreni için Muğla'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yakından görebilmek için 6 çocuğuyla Fransa'dan gelen Anisa Tokyürek; 'Erdoğan, çok adil bir lider. Onu yakından görebilmek için geldik' dedi.

CUMHURBAŞKANINI GÖRMEK İÇİN SOĞUĞA ALDIRIŞ ETMEDEN SAATLER ÖNCESİNDEN MEYDANLARI DOLDURDULAR

Toplu açılış töreni için Muğla'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yakından görebilmek için saatler öncesinden meydana gelen vatandaşlar, soğuğa aldırmadan meydanları doldurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sabah saatlerinde Fethiye Şehir Stadı’na helikopter ile gelecek olması üzerine güvenlik tedbirleri arttırıldı.

SEYDİKEMER’DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HEYECANI YAŞANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Ocak Cumartesi günü Muğla’ya gelerek, toplu açılış törenine katılacak olması Seydikemer’de sevinçle karşılandı. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “Gelin bu mutluluğa, bu gurura, bu heyecana siz de ortak olun” diyerek tüm Seydikemer halkını davet etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MUĞLA’YA GELİYOR 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni kapsamında 14 Ocak Cumartesi günü Muğla’ya geliyor. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, hazırlıkların devam ettiğini belirtti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÇİFTÇİLERE KREDİ MÜJDESİ

Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilere 3 ayrı kredi müjdesi verdi.

EYT DÜZENLEMESİNE İLİŞKİN DETAYLAR BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Düzenlemeyle yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" dedi.

BALIK YEMİ FABRİKASINDAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Muğla'nın Milas ilçesinde balık yemi üreten Gümüşdoğa Balık Yemi Fabrikası'nda çıkan yangın, yaklaşık 2.5 saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alındı. Yangında 1 kişinin dumandan zehirlenirken, fabrikada hasarın büyük olduğu öğrenildi.

MİLLETVEKİLİ DEMİR FETHİYELİ GENÇLERLE BULUŞTU

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Fethiye ilçesinde “İlk Oyum AK Parti’ye, İlk Oyum Erdoğan’a” etkinliğinde davetleri üzerine gençlerle bir araya geldi.

“ÖNCELİĞİMİZ KONFOR VE DOĞA ODAKLI PROJELER HAYATA GEÇİRMEK”

Akdağ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Akdağ, insan ve çevre odaklı projeler tasarladıklarını dile getirip, projeleri hakkında bilgi verdi. Akdağ, mimaride öncelik sadelik, konfor ve doğal dokunun korunması olduğunu belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI! 2023 YILINDA YENİ ASGARİ ÜCRET 8500 TL OLDU

Türkiye'de nefeslerin tutulduğu asgari ücrette görüşmeler sona erirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret tutarını resmen açıkladı.

FETHİYE’DEN KUMLUCA’YA YARDIM

Karaçulha Çiftçi Birliği Başkanı Halil Daşar’ın yapmış olduğu paylaşım sonrasında doğal afetten etkilenen Kumluca halkı için Fethiye’den gönderilen yardım Kumluca’ya ulaştı.

DOĞANIN GELECEĞİ ADINA ÖNEMLİ PROTOKOL

Fethiye Belediyesi ile Habitat Geri Dönüşüm Firması tarafından evsel atık yağların zararlarını önlemek adına bir protokol imzalandı.

KAYMAKAM KARAMAN, GAZİ EROĞLU’NU EVİNDE ZİYARET ETTİ

12.12.2022 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Yusuf İzzet Karaman 93 yaşındaki Kore Gazisi Zeki Doğan Koreli’yi evinde ziyaret etti.

MİLLETVEKİLİ ERBAY, “ANLADIĞINIZDA ÇOK GEÇ OLACAK”

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, AKP’nin zeytinliklerin madencilik faaliyetlerine açılmasını da içeren kanun teklifine ilişkin, “Doğamızı, insanlarımızı yok edecek bu talan projelerinden vazgeçin. Gelin, daha temiz, ekonomik olarak zenginleştirecek projeler yapın. Son dere kuruduğunda, son ağaç kesildiğinde paranın yenilemeyecek bir şey olduğunu anlayacaksınız ama o zaman çok geç olacak” dedi.