Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

BAŞKAN OTGÖZ: “KRİZ MERKEZİ KURULDU, HERHANGİ BİR OLUMSUZ DURUM YOK”

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 5.4 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre ilçelerinde de hissedilen depremin ardından açıklama yapan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ilçede kriz merkezinin kurulduğunu, herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını kaydetti.

FETHİYE’DE ŞİDDETLİ DEPREM

Akdeniz açıklarında 5.4 büyüklüğünde şiddetli bir deprem oldu. 

FETHİYE SALLANDI

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem Fethiye’den de hissedildi.

MUĞLA'DA 3.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Muğla'nın Milas ilçesinde 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

MUĞLA’DA 3.9 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Muğla'nın Ula ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

GÖKOVA KÖRFEZİ’NDE DEPREM

Ege Denizi'nde Gökova Körfezi açıklarında 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

KÖYCEĞİZ YENİ HÜKÜMET KONAĞI PROJESİ İHALEYE ÇIKIYOR

Deprem yönetmeliğine uygun olmaması ve fiziki yapısının yetersiz kalması nedeniyle yıkımı gerçekleşen, Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki 35 yıl hizmet veren Hükümet Konağı Binası'nın tekrar inşası için ihalesi yapılacak.

EGE BEŞİK GİBİ SALLANDI

Türkiye güne art arda depremlerle uyandı. Önce Muğla'da 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Saat 07.32'de ise Ege Denizi'nde 4.7 büyüklüğünde bir deprem oldu.

DATÇA 5.4 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREMLE SALLANDI

Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi.

MUĞLA’DA 4.1 ŞİDDETİNDE DEPREM

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Yeşilova Mahallesi'nde 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi.

MUĞLA'DA KYK YURDUNDA GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT DÜZENLENDİ

Muğla Gençlik ve Spor il Müdürlüğü'ne bağlı sekiz KYK yurdunda, Muğla AFAD ekipleri tarafından eş zamanlı olarak deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

AFAD'DAN 12 KASIM DEPREM TATBİKATI

1999 Düzce depreminin yıldönümünde tüm Türkiye’de Deprem Anı “Çök-Kapan-Tutun” tatbikatı yapılacak. AFAD ise tatbikata ilişkin cep telefonlarına hatırlatma mesajı gönderdi.

MUĞLA AÇIKLARINDA 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

AFAD verilerine göre Muğla açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

GERÇEĞİ ARATMAYAN DEPREM TATBİKATI

AFAD ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği Muğla İl Müftülüğü ve AFAD Muğla il temsilciliği ile birlikte gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

AFAD'TAN KÖYCEĞİZ DEPREMİ AÇIKLAMASI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem ile ilgili AFAD'tan açıklama geldi.

BODRUM BELEDİYESİ'NDE DEPREM TATBİKATI

Bodrum Belediyesi tarafından belediye personeline yönelik gerçekleştirilen eğitimler devam ederken, son olarak deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

ŞEFİKA PEKİN'DE DEPREM GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI

Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde deprem güçlendirme çalışmaları başladı. Bu kapsamda dersler Gazi İlkokulu’nda devam edecek.

MUĞLA'DA ART ARDA DEPREMLER

Muğla’nın Ula ilçesinde 3 saat içinde 6 ayrı deprem meydana geldi.

DATÇA AÇIKLARINDA 5.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Muğla'ın Datça ilçesi açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

MENTEŞE BELEDİYESİNDE ACİL DURUM TATBİKATI

Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü İdari Hizmet Binasında AFAD ve Menteşe Belediyesi iş yeri sağlık ve güvenlik birimi ekiplerince; çalışanlara depremden korunma, deprem anında yapılması gerekenler, yangın, yanıcı maddeler, yangın çıkış nedenleri, yangın söndürme maddeleri ve usulleri ile yangın ve deprem esnasında yapılacaklar, yangında insan ve eşya kurtarma, ilk yardım ve acil tahliye konularında bilgiler verildi.

DEPREMİN HİSSEDİLDİĞİ BODRUM’DA HAYAT NORMAL OLARAK DEVAM EDİYOR

Ege Denizi Kuşadası Körfezi'nde art arda meydana gelen depremler Aydın, Muğla ve İzmir'de hissedildi. Depremin hissedildiği merkezlerden biri olan Bodrum'da hayat normal akışında devam ediyor. Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra esnaf gündelik hayatına devam ediyor.

KUŞADASI AÇIKLARINDAKİ DEPREMLER SİSAM ADASI’NDA DA HİSSEDİLDİ

Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında meydana gelen iki deprem, Sisam Adası'nda da hissedildi. Adada şu ana kadar can ve mal kaybının olmadığı açıklandı.

ERASTA AVM’DE ‘’DEPREME DUYARLILIK FOTOĞRAF SERGİSİ’’

Türkiye'yi sarsan 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 23'üncü yılı dolayısıyla, Fethiye Erasta AVM’de ‘’Depreme duyarlılık’’ adlı fotoğraf sergisi düzenlendi.

‘’17 AĞUSTOS BU ÜLKE İÇİN ÇOK ACI BİR GÜNÜN HABERCİSİ’’

17 Ağustos 1999'da 17 bini aşkın vatandaşın hayatını kaybettiği Marmara depreminin 23. yılında acılar bir kez daha tazelendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Muğla Şubesi Fethiye Temsilcisi Günay Solak,’’ 17 Ağustos bu ülke için çok acı bir günün habercisi’’ diye konuştu.

FETHİYE BELEDİYESİ DEPREM TATBİKATI YAPTI

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin yıldönümünde, depreme karşı bilinç oluşturma, deprem sonrasında kurtarma ve doğru hareket etme amacıyla Fethiye Belediyesi binasında tatbikat yapıldı.

GİRGİN: TÜRKİYE BİR DEPREM ÜLKESİ, YAPI ÜRETİMİ MÜHENDİSLİK ESASLARINA GÖRE YAPILMALI

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şantiye şefliğine dair sorunları gündeme getirdi.

KAŞ AÇIKLARINDA DEPREM! FETHİYE’DEN DE HİSSEDİLDİ

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında saat 11.02'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerden de hissedilirken can ve mal kaybına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Muğla'da deprem

Muğla'nın Marmaris ilçesi Turunç mahallesinde saat 22.15 sularında meydana gelen deprem Marmaris ve Menteşe'de hissedildi.

Datça MAG-AME depreme hazırlık çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Muğla’nın Datça ilçesinde Muğla Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekipleri (MAG-AME) tarafından düzenlenen tatbikat çerçevesinde senaryo gereği depremde yaralanan bir şahıs enkaz altından kurtarıldı.

AKUT ve MAG’ın bilgilendirme stantları ilgi gördü

Akut Arama Kurtarma Derneği Fethiye ekibi ve Fethiye Mahalle Afet Gönüllüleri ve Türkiye Radyo Amatörleri Derneği Fethiye Şubesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve aynı zamanda 1957 Fethiye depreminin yıldönümü olması dolayısıyla bilgilendirme stantları açtılar.