Denetim Haberleri

Denetim Haberleri

FETHİYE'DE TRAFİK EKİPLERİ DRONE DESTEKLİ DENETİM YAPTI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde trafik ekipleri drone destekli denetim yaptı. Denetimlerde kurallara uymayan sürücüler drone ile tespit edilerek para cezası kesildi.

KALDIRIM VE YOL ÜZERİ DENETLEMESİ YAPILDI

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği, Fethiye Belediyesi Trafik Müdürlüğü ve Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yol üzeri engel teşkil eden usulsüz dubalar ve dükkân eşyaları için denetim gerçekleştirildi.

TRAFİKÇİLERDEN UYUŞTURUCU TEST KİTLİ DENETİM

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri alkol kontrolünün yanında uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için uyuşturucu test kiti ile denetimlere başladı.

MUĞLA'DA 478 İŞ YERİ DENETLENDİ

Muğla Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlükleri tarafından eş zamanlı yapılan uygulamalarda 478 iş yeri denetlendi.

ULA'DA SAHTE İÇKİ OPERASYONU

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yeni yıl öncesi sahte alkol denetimleri sürüyor.

MUĞLA'DA YENİ YIL ÖNCESİ SAHTE VE KAÇAK ALKOL OPERASYONU

Muğla Emniyet Müdürlüğü yen yıl öncesi kaçak ve sahte alkol denetimlerini arttırdı.

DATÇA'DA TRAFİK EKİPLERİ ENGELLERİ KALDIRIYOR

Muğla'nın Datça ilçesinde trafik ekipleri engelli park yerleri ve engelli yürüme alanlarına yapılan hatalı parklara cezai işlem uygulayıp, engellilerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışma ve denetimlerini sürdürüyor.

YILBAŞI ÖNCESİ DENETLEMELER SIKLAŞTI

Halk sağlığını tehlikeye atarak haksız kazanç sağlamak isteyen işletmelere karşı düzenli olarak denetimler gerçekleştiren Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri yılbaşı öncesi denetimlerini arttırdı.

TRAFİK EKİPLERİ, 2 TEKERLEKLİ SÜRÜCÜLERE REFLEKTİF YELEK DAĞITTI

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Menteşe Cumhuriyet Meydanı’nda motorlu bisiklet, motosiklet, bisiklet, elektrikli bisiklet ve elektrikli skuter cinsi araç sürücüleri üzerinde koruyucu tertibat kask, koruma gözlüğü kullanımına ilişkin denetim gerçekleştirildi.

MARMARİS’TE ASAYİŞ DENETİMİ YAPILDI

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki yat limanı ve barlar sokağında genel asayiş denetimi yapıldı.

TRAFİKÇİLERDEN ASAYİŞ DESTEKLİ ALKOL UYGULAMASI

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu Kötekli Mahallesinde Asayiş ve Karakol bekçileri takviyeli alkol uygulaması gerçekleştirdi.

HAYVAN BARINAĞINDA DENETLEME

İlçe Tarım ve Orman Müdürü tarafından Fethiye’de bulunan hayvan barınağında incelemeler gerçekleştirildi.

KOM’DAN YILBAŞI ÖNCESİ TEMİZLİK

2023 yılının yaklaşmasıyla birlikte Emniyette denetimler arttı. Vatandaşın huzuru ve güvenliği için yapılan çalışmalar sonucunda sahte alkol ele geçirilmiş olup V. C. G. İsimli şahıs hakkında da adli işlemlerin başlatıldığı öğrenildi. 

JANDARMA'DAN OKULLAR ÇEVRESİNDE VE SERVİS ARAÇLARINDA DENETİM

Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetimi uygulaması gerçekleştirildi.

FETHİYE’DE RADAR UYGULAMASI

Fethiye şehir içinde hıza bağlı kazaların önlenmesi için radar uygulaması yapıldı.

FETHİYE’DE ELEKTRİKLİ SCOOTER DENETİMİ ARTTI

Son zamanlarda birçok kişinin vazgeçilmezi haline gelen Elektrikli Scooterlar Fethiye Trafik Büro Amirliği resmi ekipleri ve Sivil Trafik Ekipleri tarafından denetleniyor. 

KİMYASAL GÜBRE BAYİLERİNDE DENETİM YAPILDI

Muğla il Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından 7 ilçede gübre denetimi gerçekleştirildi.

SEYDİKEMER’DE ZABITA EKİPLERİ FIRINLARI DENETLEDİ

Seydikemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyet gösteren fırınları denetleyerek hijyen ve gramaj kontrolü yaptı.

SİVİL TRAFİK EKİPLERİ GÖREVE BAŞLADI

1 Kasım itibariyle Fethiye’de sivil trafik ekipleri göreve başladı.

ÖZEL FETHİYE BİREY OKULLARI VE KURSU KAPATILDI

Fethiye’de faaliyet gösteren Özel Fethiye Birey İlkokulu, Ortaokulu ve Kişisel Gelişim Kursu kurucu temsilcisi Ş.Ö hakkında FETÖ davasında 1 yıl denetime tabi tutulması kararı çıkması nedeniyle ilgili kurumlar kapatıldı.  

9 İŞLETMEYE PARA CEZASI YAĞDI 

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 200 polisin katılımı ile eş zamanlı işletme denetimleri yapıldı. Düzensiz göçmen kaçakçılığı, yasadışı konaklama ve kayıt dışı istihdam ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde 9 işletmede 12 yabancı uyruklu kaçak işçi yakalandı.

KGYS' İLE TRAFİK DENETİMİ

Muğla'da şehir merkezlerinde trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla Kent Gü enlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile kavşaklarda, okul önlerinde denetim yapılıyor.

ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Halkın huzur ve sağlığını korumak amacıyla Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. 

MUĞLA’DA TRAFİK BİRİMLERİNDE GÖREVLİ EMNİYET PERSONELİ EĞİTİMDEN GEÇİYOR

Muğla Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'ndeki tüm personele 'Trafik Denetimlerinde Halkla İlişkiler ve İletişim Eğitimi' veriliyor.

MUĞLA’DA OTOBÜSLERDE MÜŞTERİ KILIĞINDA DENETİM YAPILDI

Muğla Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından otobüslere müşteri olarak binen sivil memurlar denetim gerçekleştirdi.

“GERİ DÖNÜŞÜM; GERİ DEĞİL, İLERİ DÖNÜŞÜMDÜR” SERGİSİ AÇILDI

Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından “Boş zaman yapılandırma etkinlikleri” kapsamında, 14 Ekim 2022 tarihinde Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde  “Dönüşüm geri değil, İleri dönüşümdür”  sergisinin açılışını Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, Fethiye Adalet Komisyonu Başkanı Abdülkadir Ungan, İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çiçek, Fethiye 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sebahattin Akçal, HSK Başmüfettişleri Mustafa İnanç, Gökhan Has, Ahmet Serhat Erginkanat, Adalet Bakanlığı Baş kontrolörü Ahmet Bozdoğan,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, İlçe Halk Eğitim Müdürü İsmail Cazağ, Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu üyeleri tarafından yapıldı.

MARMARİS'TE OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ

Okullarda yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerinde denetim başlattı.

MUĞLA'DA GECE KULÜPLERİNDE HUZUR DENETİMİ

Muğla'nın Menteşe ilçesinde üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu Kötekli Mahallesi'nde bulunan eğlence mekanlarına denetim düzenlendi.

ZABITA EKİPLERİNDEN FIRIN VE PASTANELERE DENETİM

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve unlu mamuller işletmelerinde denetim gerçekleştirdi. İşletmelerde gıda denetimlerinin yanı sıra hijyen kontrolleri de yapıldı.

HİZMET BİNASI İNŞAATI BAŞLADI

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası hizmet binası inşaatı başladı. Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz diyen Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, “Tüm yönetim, denetim ve personel kadromuz ile var gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz. Tüm Seydikemer esnafımıza ve yüreği bizlerle çarpan herkese hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.