Çocuklar Haberleri

Çocuklar Haberleri

KOSTÜMLERLE DENİZE GİRDİLER

Fethiye’de yaşayan yabancı uyruklu bir grup, yardıma muhtaç çocuklar ve sokak hayvanları yararına gerçekleştirilen etkinlikte kostümlerle denize girdiler.

ÇAKMAK İLE OYNAYAN ÇOCUKLAR EVİ YAKIYORDU

Muğla'nın Marmaris ilçesinde evin bahçesinde çakmak ile oynayan çocuklar iki katlı evi yakıyordu.

OKÇULUK VE ATLETİZM KURSLARI AÇILDI

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne “Okçuluk” ve “Atletizim” antrenörleri geldi. Fethiye’nin sporda her geçen gün daha çok yol aldığını belirten Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Çocuklarımızı ve sporcularımızı okçuluk, atletizm ve diğer branşlarda kurslarımıza bekliyorum” dedi. 

KÖYCEĞİZ'DE “NİNEDEN, DEDEDEN TORUNA MEKTUP” YARIŞMASI BAŞLADI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi müftülüğünün düzenlediği yarışma ile aile büyükleri, torunlarına ve çocuklarına duygu ve düşüncelerini mektupla aktaracak.

ALTIN, “ÇOK ZOR BİR MAÇ KAZANDIK”

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Fethiyespor, 16’ncı maçında evinde Pazarspor’u konuk etti. Fethiyespor evinde oynadığı bu zorlu mücadele de attığı 1 golle 3 puanı aldı. Fethiyespor’da ilk maçına çıkan Teknik Direktör Erhan Altın, “Öncelikle çocuklarıma saha içerisinde gösterdikleri istek, arzu ve performans için çok teşekkür ediyorum. Ufak tefek eksiklerimiz var. Onlar için de notlarımızı aldık. Çalışarak onları da gidereceğiz” dedi. 

'PAMUK ELLER LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA PROJESİ'Nİ HAYATA GEÇİRDİ

'Pamuk Eller Lösemili Çocuklara Projesi' çerçevesinde el sanatları kurslarına katılan kadınlar ile evlerinden gönüllü olarak kampanyaya destek veren ev hanımları tarafından şapkalar ve amigurumi bebekler yapıldı. Pamuk Eller Lösemili Çocuklara Projesinin ilk etabında 100 adet el emeği ürün, sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Projenin kış aylarında da devam etmesi planlanıyor.

HASTANEDE TEDAVİYE GELEN ÇOCUKLARA OYUN ALANI DÜZENLENDİ

Muğla Menteşe Devlet Hastanesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği'nin bulunduğu alanda çocuklar için oyun ve seyir alanı oluşturuldu.

MUĞLA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇEVRE DOSTU İŞBİRLİĞİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda çevre bilincinin yerleşmesi ve çocuklara aktarılması amacıyla hem yerel hem de ulusal alanda çalışmalar devam ediyor.

ÇOCUKLAR PARKTA HEM EĞLENDİ, HEM DE TRAFİK EĞİTİMİ ALDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Trafik Eğitim Parkı'nda ilköğretim öğrencileri trafik polislerinden uygulamalı olarak trafik dersleri alarak hem eğlendi, hem de öğrendi.

MENTEŞE'DE AKIL OYUNLARI ETKİNLİĞİ

Menteşe Belediyesine ait Çocuk Bilim Parkında düzenlenecek etkinlikte 7-13 yaş aralığındaki çocuklar; triangle game, metaforms, mangala, q-bitz, look look, colours, six ve revers olmak üzere toplam 9 farklı zekâ oyununu Yengecder eğitmenlerinden öğrenerek karşılıklı oynayacaklar

KÖYCEĞİZ'DE OKULLA TANIŞMAMIŞ ÇOCUKLARLA ŞENLİK YAPILDI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde henüz okulla tanışmamış çocuklarla Beyobası Anaokulu'nda “Çocuk Şenliği” gerçekleştirildi.

BODRUM HALK SÜT’ÜN DAĞITIMI SÜRÜYOR

Bodrum Belediyesi, 'Bodrum Halk Süt Projesi' ile 2 ile 5 yaş arasındaki ihtiyaç sahibi çocuklara ücretsiz süt dağıtımına devam ediyor.

ÇOCUKLAR, DÜNYASINI TUALLERE YANSITTI

7'inci Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği çerçevesinde Zahire Pazarında açılan ‘Çocukların Dünyası' resim sergisi yoğun ilgi gördü. 4-13 yaş arası çocukların farklı tekniklerle yapmış oldukları resimler katılımcıların büyük beğenisini topladı.

DOMUZLAR YEMEKLERİNİ YESİN DİYE BANKTA ONLARI BEKLEDİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir parkı mesken tutarak yiyecek aramaya gelen yaban domuzlarını diğer çocuklar taş atarak korkutmasın diye bankta bekleyen 11 yaşındaki Fatma Yaren, görenlerin takdirini topladı.

Fethiye emniyetinden çocuklara “Oyun Odası” jesti

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü çocuklar için oyun odası projesini hayata geçirdi.

HAVACILIK TANITIMINA ÇOCUKLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Menteşe Belediyesi ve Muğla Kokpit Okulları işbirliğinde düzenlenen ‘Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar’ etkinliği Menteşe Çocuk Bilim Parkında gerçekleşti. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Muğla Kokpit Okulları Sivil Havacılık Meslek Dersleri Öğretmeni Eren Karagöz tarafından uçaklar nasıl uçar, uçak bakımı, hava trafik kontrolü ve havacılık sektörü hakkında çocuklara bilgiler verildi.

Menteşe Belediyesi’nden çocuklara ‘Havacılık Tanıtımı’

Menteşe Belediyesi ve özel bir okul işbirliğinde düzenlenecek 'Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar' etkinliği ile ilkokul öğrencilerine uçaklar nasıl uçar, pilotlar, uçak bakımı, hava trafik kontrolü gibi birçok konuda bilgiler verilecek.

Gazi Saban: "Şehit ve gaziler toprağı vatan insanı ulus yapan değerlerdir"

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Muğla'nın Milas ilçesinde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban; Gazi bir milletin çocukları olarak gazi rütbesi almış biz gaziler vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü vatanı ve ay yıldızlı al bayrağı için Atatürk ilkeleri doğrultusunda havada karada denizde her zaman her yerde şehit ve gazi olmaya hazır olduğumuz gibi hazır olan evlatlar yetiştirmeye devam edeceğiz' dedi.

GELİŞTİRİLEN PROJELER ALZHEİMER VE TİP-1 DİYABET HASTALARININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYOR

Muğla Valiliği himayesinde geliştirilen Sevdiklerimiz yanımızda projesi Alzheimer hastalarının ve yakınlarının, Muğla Şekerleri projesi Tip-1 Diyabetli çocukların ve yakınlarının hayatını kolaylaştırıyor.

BAŞKAN ARAS, "ÇOCUKLARIMIZIN GÜZEL SESİ İLE KEYİFLENDİK"

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı törenlerle başladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu'nda öğrencileri ziyaret ederek yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi.

DİSK 2 NOLU ŞUBEDEN ÜYELERİNE EĞİTİM DESTEĞİ

Muğla DİSK-GENEL İŞ Sendikası 2 Nolu Şubesi il genelinde üyelerinin kırtasiye ve okul masraflarına destek olmak ve maddi yüklerini bir nebze olsun azaltabilmek amacıyla çeşitli iş yerleriyle protokol imzaladı. Şube üyeleri çocukların okul ihtiyaçlarını yüzde 20’ye varan indirimlerle alabilecek.

KÖYCEĞİZ’DE OKULLAR AÇILMADAN KANTİNLER DENETLENDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde okulların açılmasına az bir zaman kala çocukların sağlığı için gıda denetimleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Köyceğiz ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda birimi tarafından okul kantini, yemekhaneleri ile okul çevrelerinde faaliyet gösteren işletmeler denetlendi. Ayrıca Köyceğiz Devlet Hastanesi yemekhanesi gıda denetimi 5996 sayılı kanun çerçevesinde gerçekleştirildi. İşletmelerde hijyen, ürünlerin tazeliği, fiyat etiketi ve gramaj konularına bakıldı. Yetkililer, satış yerlerini hijyen koşulları, çalışanların kılık kıyafetlerinin temizliği ile iş yerlerinin mevzuata uygunluğu konusunda kontrol ettiler. Denetimlerde kurallara uymayan işletmelere gerekli uyarılar yapıldı.

BAŞARININ YOLU BESLENMEDEN GEÇİYOR

Okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesi, hem gelişimlerini hem de akademik başarılarını olumlu etkiliyor. Uzmanlar, öğünlerde protein, taze sebzeler ile tam tahıllı ürünlerin tercih edilmesini ve hazır gıdadan uzak durulmasını öneriyor.

BAŞARININ YOLU BESLENMEDEN GEÇİYOR

Okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesi, hem gelişimlerini hem de akademik başarılarını olumlu etkiliyor. Uzmanlar, öğünlerde protein, taze sebzeler ile tam tahıllı ürünlerin tercih edilmesini ve hazır gıdadan uzak durulmasını öneriyor.

Menteşe Belediyesi’nden eğitime destek

Sosyal sorumluluk gereği çocukların gelişimine ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan eğitime desteğin yeni eğitim öğretim yılında da sürdüreceklerini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 'Çocuklar bizim geleceğimiz, yarınlarımız. Onların eğitimden sağlığa, spordan sosyal hayata kadar birçok alanda yanlarındayız. Yaz aylarında açtığımız ücretsiz kurslar ile yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz. Kurslarımız ile sanattan spora farklı branşlarda başarı elde eden çocuklarımızı cesaretlendiriyor ve ödüllendiriyoruz. Binlerce çocuk kurslarımız sayesinde yaz dönümünü verimli geçirdi. Pazartesi günü de okullarımız açılacak. Her yıl olduğu gibi 2022-2023 yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kırsal Mahallelerimizde ilkokul 1. sınıfa başlayacak çocuklara yönelik içerisinde defteri, boya kalemi, cetveli gibi kırtasiye malzemelerinin bulunduğu dayanışma çantalarımızdan vereceğiz. Neşeli Makas uygulamamız ile okul hayatına başlayan çocukların ücretsiz saç kesimlerini yapacak, dezavantajlı özel öğrencilerimize hafta içi her gün aşevimizden sıcak yemek servisi yapacağız' dedi.

Yaz kursları etkinlikle sona erdi

Menteşe Belediyesi Yaz Kursları Ali Fuat Özge Spor Kompleksinde düzenlenen etkinlikle sona erdi. Etkinlikte kurslara katılan çocukların dans ve karate gösterileri büyük ilgi gördü.

KIZILDAĞ MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI

Menteşe Belediyesi tarafından yenilenen Kızıldağ Mesire Alanı hizmete açıldı. Şehrin en güzel seyirlik doğal destinasyon alanlarından olan Kızıldağ Mesire Alanında vatandaşlar piknik, doğa yürüyüşü ve spor yapabilecekler. Çocuklar yeni nesil oyun gruplarında aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirebilecekler.

MİNİKLER HÜNERLERİNİ GÖSTERDİ

Menteşe Belediyesi’nin geleneksel Yaz Kursları, Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklerle sona erdi. Etkinliğe anne babalarıyla katılan ve kursları başarıyla tamamlayan çocukların belgelerini eğitmenleri tarafından verildi.

Marmaris’te binlerce çocuk hep birlikte şarkılar söyleyip doyasıya eğlendi

Marmaris Belediyesi'nin düzenlediği 'Karamela Sepeti' isimli müzikli gösteriyle çocuklar unutulmaz bir gece yaşadı. Çocuk şarkılarıyla tanınan Onur Erol'un sahne aldığı gösteride Amfi Tiyatro'yu dolduran binlerce çocuk hep birlikte şarkılar söyledi.

Muğla’da çocukların erken okul terkini önlemeyi amaçlayan projenin finali yapıldı

Muğla'da eğitim çağında okulu bırakma riski altındaki öğrencileri kapsayıcı ve eşitlikçi bir yaklaşımla okula adaptasyonlarını sağlamayı amaçlayan ve yenilikçi, bütünleşmiş okul-eğitim yaklaşımı oluşturmayı hedefleyen 'Passion For Learning' projesinin finali yapıldı.