Chp Haberleri

Chp Haberleri

GİRGİN: ESNAFI EYT KAPSAMINA ALMAMAK İÇİN Mİ YAPILANDIRMA KAPSAMINA ALMIYORSUNUZ?

Dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda vatandaşların kamuya yönelik borçlarını yapılandıran kanun görüşmeleri yapıldı. CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin, borçları yapılandırılmayan esnafın EYT düzenlemesinde kapsam dışı kalacağını vurguladı.  Girgin şunları söyledi: 

BAŞKAN OKTAY, KILIÇDAROĞLU’NU MARMARİS’E DAVET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yapımına başlanan yeni belediye hizmet binası, katlı otopark, kültür merkezi projeleri ve diğer çalışmalarla ilgili sunum yaparak, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu Marmaris'e davet etti.

KILIÇDAROĞLU: HİÇBİR ASGARİ ÜCRETLİ AÇLIK SINIRININ ALTINDA MAAŞ ALMAYACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yeni bir seçim vaadi daha açıkladı. Asgari ücretli 5 milyon 400 bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, "Bu kişiler açlık sınırının altında maaş alıyor. Verilen asgari ücret Türk-İş'in açıkladığı açlık sınırının altında. Benim görevim iktidar olduğumuzda hiçbir asgari ücretlinin açlık sınırının altında kalmayacağı bir düzeni inşa etmek" dedi.

CHP'Lİ DEMİR'DEN KANDİL MESAJI

CHP Muğla milletvekili aday adayı Mehmet Demir, Regaip Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

BAŞKAN KOYUNCU’YU İLK ZİYARET EDEN ÖZGÜR KULLUKÇU OLDU

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Özgür Kullukçu, CHP Fethiye İlçe Başkanlığına seçilen Mustafa Koyuncu’yu ziyaret etti.

MUSTAFA KOYUNCU CHP İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

CHP İlçe Yönetim Kurulu’nun oy birliği ile aldığı karar sonrası ilçe başkanlığına Mustafa Koyuncu seçildi.

KAVAKLIDERE’NİN SU TUTTURULAMAYAN MENTEŞE GÖLETİ

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan: TBMM çalışmalarının dışında zamanının büyük bölümünü Muğla ve ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlar, STK’lar ve çeşitli kuruluşlar ile bir araya geldiğini, kendisinden çözümünü istedikleri konuları ve problemleri ilgili makamlara basın toplantısı,TBMM genel kurulunda bir ve beş dakikalık konuşmalar veya ilgili Bakanlıklara soru önergeleri vererek, çözüm bulma, aksaklıkların nedenleri konusunda elde ettiği bilgileri de vatandaşlarımızla ve kamuoyu ile paylaşarak konuları aydınlatmaya çalıştığını söyledi. 

CHP MUĞLA’DA HÜSEYİN EROL DÖNEMİ

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun Milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından Muğla’da İl Başkanlığına Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol’un atandığı öğrenildi.

VEKİL ADAYI DEMİR: “BU HAYSİYETSİZLİKTİR!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, İsveç'te Kur'an'ı Kerim yakılmasını çok sert bir dille kınadı. Demir:" Bu saygısızlık asla kabul edilemez. Hukuk çerçevesinde mücadelemiz devam edecektir" dedi.

CHP'Lİ BURAK ERBAY; GÜNLÜK AĞAÇLARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ 

Muğla’nın Dalaman ilçesinde günlük ağaçlarının kesilmesine tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Dalaman ilçemizde 300 civarı günlük ağacının kesildiğini öğrendik. Köyceğiz’deki sığla ağaçlarıyla ilgili olarak yapılan projeyi yakından takip edeceğiz ve bu ağaçlarımıza sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

CHP'Lİ BURAK ERBAY; KARAYOLLARINDA ACİL TEDBİRLER ALINMALI

Menteşe Salihpaşalar kavşağında meydana gelen ve 15 yaşındaki lise öğrencisi Sıla Akgü’ün hayatını kaybettiği kaza nedeniyle Menteşe Kent Konseyi tarafında düzenlenen basın açıklamasına katılan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, bir an önce trafik ışıklılarının konulmasını ya da alt-üst geçit yapılarak gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi. Sıla Akgül’ün ailesi, arkadaşları, Salihpaşalar halkı ve civar köylerden yurttaşların katıldığı açıklama sonrasında yol kısa süreliğine trafiğe kapatıldı.

CHP'Lİ ALBAN: "VALİLİK TARAFSIZLIĞINI YİTİRMİŞTİR"

Muğla Valiliği’nin, AKP bayraklarının taşındığı mitingi sosyal medya hesabından paylaşılmasına tepkiler devam ediyor.

CHP’Lİ DEMİR’DEN MUĞLA VALİLİĞİ’NE KLİP TEPKİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili A.Adayı Mehmet Demir, tüm partilere eşit mesafede olması gereken Muğla Valiliği’nin, AKP klibini paylaşmasına, “Kamu yönetiminde kirlenme toplumumuzun öncelikli sorunlarından biridir” sözleriyle eleştirdi.

BAŞKAN KÖKTENER’DEN ADAY ADAYI ÇATAROĞLU’NA ZİYARET

SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener, geçtiğimiz günlerde CHP Muğla milletvekili aday adaylığını açıklayan Arif Çataroğlu'nu ziyaret etti.

CHP'Lİ DEMİR'DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÖNEMLİ ÇAĞRI

CHP milletvekili aday adayı Mehmet Demir, üniversite öğrencilerine seslenip, mutlaka gerekli başvuruları yapmaları ve bulundukları yerde oylarını kullanmalarını istedi.

CHP’Lİ ERBAY, “ÇAĞDAŞ DEMOKRASİLERİN GEREĞİ ÖZGÜR BASINDIR”

CHP Muğla Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Her türlü zorluğa ve baskıya rağmen, halkın haber alma hakkını savunan bütün basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım.” dedi.

CHP'Lİ DEMİR'DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili aday adayı Mehmet Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. 

VEKİL ÖZCAN, “TÜRK HAVA YOLLARI SAHİPSİZ Mİ?”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, daha önce bakanların diğer illerin milletvekillerinin ilgili sorularını cevaplamadığı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde, Milas-Bodrum Havalimanı ve Dalaman Havalimanı’nın durumunu gündeme getirdi.

DEMİR, ANKARA’DA CHP GRUP TOPLANTISI’NA KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen CHP Grup Toplantısı’na katıldı.

BAŞKANLARDAN CHP İLÇE TEŞKİLATINA ZİYARET

Antalya Kaş Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan ve Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Bahar Önal, Fethiye CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

GİRGİN, “KÖYCEĞİZ’DEKİ SIĞLA AĞAÇLARI RANTA KURBAN GİTMESİN!”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, sadece Türkiye için değil Dünya için de genetik miras olan Köyceğiz ilçesindeki sığla ağaçlarının bulunduğu alanların Milli Park ya da Tabiat Parkı olması gerekliliğini TBMM gündemine taşıdı.

VEKİL ÖZCAN FETHİYE’YE GELEREK İLÇE BİNASINI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan Vekili Mustafa Koyuncu’yu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Özcan, Fethiye’nin sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulunacağını belirtti.

CHP’Lİ ALBAN: “ASGARİ ÜCRET ZAMMI 2 AYDA ERİR”

Asgari ücretin 8 bin 500 lira açıklanmasının ardından muhalefet temsilcilerinden tepki geldi. Yüzde 55'lik zammın enflasyonun çok altında kaldığını öne süren CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Kışın Ankara’da, yazın Marmaris’teki yazlık saraylarında saltanat sürenler, bir eli yağda bir eli balda olan saray iktidarı, işçiye asgari ücret adı altında sefalet ücretini layık görmüştür. Açıklanan asgari ücret zammı enflasyon karşısında 2 ayda erir. Açıklanan bu ücret emekçiyi açlık ve yoksulluğa mahkum etmiştir. İşçiyi sömüren bu harami düzeni ve onun saltanatını sandıkta yıkacağız” dedi.

DEMİR'DEN ŞEHİT KUBİLAY'I ANMA MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı.

GİRGİN, “14 BİN 700 TAŞERON KARAYOLU İŞÇİSİ KADRO BEKLİYOR”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin dün TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak kadro alamayan karayolları işçilerinin kadro talebini dile getirdi. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Şu soğuk havada, karda kışta, biz sıcak yatağımızda uyurken fedakârca çalışan, yollarımızı açan karayolları işçilerine kadro verilmesi şart. 14 bin 700 işçi verilen sözlerin tutulmasını, kadro almayı bekliyor” ifadelerini kullandı.

DEMİR, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, ilçe binasında düzenlenen açıklama toplantısı ile Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu. 

MİLLETVEKİLİ ERBAY’DAN “KUTSAL ZEYTİN” ELEŞTİRİSİ

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, zeytinliklerin madencilik faaliyetlerine açılmasının öngören kanun teklifine karşı; Kur’an-ı Kerim’de zeytinin kutsal bir meyve olarak geçtiğini anımsattı, “Kutsalları onların para olmuş, zenginleşmek olmuş, bindikleri arabalar, saraylar olmuş. Bunu bu yasa ile de bir kez daha gördük” dedi.

DEMİR’DEN ADAYLIK AÇIKLAMASI

“Hedefimiz Halkın Sesi Olmak” sloganıyla yola çıkan CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, 19 Aralık Pazartesi günü saat 15.00’da Fethiye İlçe Başkanlığı Binası’nda milletvekilliği adaylığını açıklayacağını duyurdu.

MİLLETVEKİLİ ERBAY, “ANLADIĞINIZDA ÇOK GEÇ OLACAK”

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, AKP’nin zeytinliklerin madencilik faaliyetlerine açılmasını da içeren kanun teklifine ilişkin, “Doğamızı, insanlarımızı yok edecek bu talan projelerinden vazgeçin. Gelin, daha temiz, ekonomik olarak zenginleştirecek projeler yapın. Son dere kuruduğunda, son ağaç kesildiğinde paranın yenilemeyecek bir şey olduğunu anlayacaksınız ama o zaman çok geç olacak” dedi.

GİRGİN, “ASGARİ ÜCRETTE ESAS OLAN ALIM GÜCÜNÜN ARTMASIDIR”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin TBMM Genel Kurulu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2023 Bütçesi görüşmelerinde “zamlar durmadıkça asgari ücret 10 bin olsa ne yazar!” diyerek asgari ücreti ele aldı.