Chp Haberleri

Chp Haberleri

CHP’Lİ VEKİLLERDEN FTSO’YA ZİYARET

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret eden CHP Muğla milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve yeni FTSO yönetimine başarı dileklerini iletti. Ziyarette kaçak yapılaşma, imar sorunu, koyların korunması ve ekonomiyle ilgili sorunlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

TARIM KONULARI ELE ALINDI

CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’i makamında ziyaret ettiler.

CHP'Lİ VEKİLLERDEN DTO FETHİYE ŞUBESİ'NE ZİYARET

CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Av. Burak Erbay tarafından Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

CHP’Lİ VEKİLLER KARACA’YI ZİYARETTE BULUNDU

CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyarette bulundular. Muğla Baro Başkanlığı görevine seçilen Levent Akgün de Karaca’yı ziyaret etti.

CHP KADIN KOLLARI VE ADD’DEN ÇELENK SUNUMU

5 Aralık 1934’te, Türk Kadınına Seçme Seçilme Hakkının tanınması münasebetiyle Fethiye CHP Kadın Kolları tarafından Beşkaza Meydanı’nda program düzenlendi.

CHP'Lİ DEMİR'DEN "4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ" MESAJI"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, "4 Aralık Dünya Madenciler Günü" nedeniyle anma mesajı yayınladı.

BAŞKAN DEMİR'DEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN DEMİR'DEN MİLLETVEKİLLİĞİ AÇIKLAMASI: BAŞKAN DEMİR,

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nden yayınlanan Milletvekilliği aday adaylığı kararnamesinden sonra gözler Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir'e çevrilmişti. Başkan Demir'den ilk açıklama geldi.

CHP’Lİ ERBAY, SUÇ DUYURULARINI ADALET BAKANI’NA SORDU

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Adalet Bakanlığı bütçesi görüşmeleri sırasında, Muğla’nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde meydana gelen orman yangınlarında görevi ihmal suçunun oluşup oluşmadığı ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılıklarına yapılan suç duyurularının işleme konulmamasını gündeme getirdi.

CHP GENEL MERKEZİNDEN MİLLETVEKİLLİĞİ KARARNAMESİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi 2023'te gerçekleşecek olan genel seçimde Milletvekilliği Aday Adaylığı için kararnameyi yayınladı.

BAŞKAN DEMİR'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

BAŞKAN DEMİR, “SAKSI SÖKMEK Mİ TERÖRLE MÜCADELE ETMEK?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, İstiklal Caddesi'nde yaşanan terör saldırısının ardından iktidarın aldığı önemlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Güvenlik güçlerinin zafiyet verdiğini belirten Başkan Demir:"İktidar terörle mücadele nedir, nasıl yapılır bilmiyor."dedi.

CHP’Lİ ERBAY, 2/B DAVALARINI ADALET BAKANI’NA SORDU

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Adalet Bakanlığı bütçesi görüşmeleri sırasında, Muğla’da yaklaşık elli yıldır devam eden 2/B orman vasfını yitirmiş araziler ve hazine arazileriyle ilgili davaları gündeme getirdi.

CHP’Lİ ALBAN: “KONAKLAMA VERGİSİ ERTELENMESİN TAMAMEN KALDIRILSIN”

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, 1 Ocak 2023 tarihine ertelenen ‘Konaklama Vergisi’nin uygulamaya geçmeden tamamen kaldırılması için kanun teklifi verdi. 

MİLLETVEKİLİ GİRGİN, “TAŞERONA KADRO SÖZÜ NE OLDU?”

Geçen hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen bütçelerden biri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2023 Bütçesi idi. CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin, komisyonda yaptığı konuşmada, kadro dışı bırakılan taşeron işçilere değinerek, Bakan Vedat Bilgin’e “taşeron işçilerimiz ne zaman kadro alacak?” diye sordu. “Kadrolu işçi olarak çalışmak isteyen ve kapsam dışı kalan işçiler özlük haklarından yoksun çalışmaktadır. Eş durumu tayini konusunda bile sorun yaşamaktadır” diyen Girgin “Karayollarının görev bünyesinde bulunan yolların bakımı, kış aylarında kar ile mücadelede de görevalıyor. Asıl işi yaptıkları halde karayollarında çalışan işçilerin kadro alamadığını belirtti.

BAŞKAN DEMİR, “HALKIN SORUNLARINA GÖZ YUMANLAR HALKA HESAP VERECEK!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerilerinin kabul edilmemesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Demir:"Halkın partisine bunu yapanlar halkın önünde hesap verecek."dedi.

MİLLETVEKİLİ GİRGİN, “EĞİTİMİ YAPBOZ’A ÇEVİRDİNİZ”

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin Milli Eğitim Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde yaptığı konuşmada AKP dönemindeki Milli Eğitim Bakanlarının uygulamalarından kronolojik sıralama yaparak eleştirilerini dile getirdi.

MÜRSEL ALBAN’IN BABASI HAYATINI KAYBETTİ

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın 96 yaşındaki babası Hüseyin Alban yaşamını yitirdi.

GİRGİN’DEN BAKAN DERYA YANIK’A: 1500 TL İLE TEKER DÖNER Mİ?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2023 Bütçesi görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bu hafta yapıldı. CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a “Bakanlığınızın sorumluluğundaki bazı uygulamaları seçim bölgem Muğla üzerinden değerlendirmek istiyorum” diyerek taşımacı esnafının sorunlarını dile getirdi. 

BAŞKAN DEMİR: CHP İLE DEĞİL UYUŞTURUCU BARONLARIYLA MÜCADELE ETSİN!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz gün sosyal medyadan Uyuşturucu ile mücadelede hükümeti eleştirdiği videoya ilişkin değerlendirmede bulundu. 

BAŞKAN DEMİR'DEN 29 EKİM MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

BAŞKAN DEMİR MUHTARLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe binasında muhtarlara kahvaltı organizasyonu yaptı. 

BAŞKAN DEMİR'DEN SANSÜR YASASINA TEPKİ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, AKP ve MHP'nin oylarıyla kabul edilen "sansür yasasına" ilişkin basın açıklamasında bulundu.

BAŞKAN EROĞLU’DAN BAŞKAN DEMİR’E ZİYARET

Demokrat Parti İl Başkanı Erdal Eroğlu, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’i ziyaret etti. Karşılıklı istişare şeklinde geçen ziyarette Başkan Eroğlu, ziyaretten büyük keyif aldığını belirtti.

BAŞKAN DEMİR’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ahmet Atmaca ve yardımcılarını ziyaret etti.

BAŞKAN DEMİR: İBB'YE İFTİRA ATANLAR KENDİ KAZDIGI KUYUYA DÜŞTÜ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) çalışan Albayrak Grubu'na ait cenaze aracında 144 kilo 550 gram esrar çıkması olayına ilişkin değerlendirmede bulundu. Kirli oyunun İBB'yi suçlu gibi göstermek için planlandığını belirten Başkan Demir: “Bazı güruhların oyunu ellerinde patladı" dedi.

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ SUAT ÖZCAN HAFTA SONUNDA MUĞLA VE İLÇELERİNDE BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ… 

CHP Muğla Milletvekili Suat ÖZCAN ülkenin çok zor günlerden geçtiğini özellikle ekonominin ve de  hayat pahalılığının alıp başını gittiğini, konut kiralarının çok yüksek olduğunu, çitçilerin mazot, gübre ve hayvanları için yem almakta çok zorlandığını buna mutlaka çözüm bulunması, bunun da en kısa zamanda bir erken Genel Seçimden geçtiğini ifade etmiştir.

BAŞKANLARDAN, BAŞKANA ÖVGÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir yönetimi ile birlikte Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal'ı ziyaret etti. Ziyarette Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya övgüler yağdı. 

‘’GÜZELLİĞE GİDEN YOL’’ FETHİYE’DE AÇILDI

Dr. Pelin Taşkıran’ın kendi markası olan ‘’Güzelliğe Giden Yol’’ Fethiye’de törenle açıldı. Açılışa Fethiye CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, Tiyatro Sanatçısı Zeynep Özyağcılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN DEMİR, “TOKİ ‘YAPARIM’ DER YAPMAZ. ALDATIR, İNSANLARIN UMUTLARINI YIKAR”

Cumhurbaşkanının ‘TOKİ 250 bin konut yapılacak’ söylemiyle gündeme gelen toplu konutlarla vatandaşın konut sorunu, TOKİ’yi de tartışılır hale getirdi. TOKİ’yi yapmadıklarını savunun CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “2019 yılında ‘100 bin konut yapıyor’ diyerek boy boy ilanlar veren açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı ve AKP o günden bu güne hiçbir konut yapmadı. TOKİ vatandaşa umut verip, umutlarını yıktı” şeklinde konuştu.