Ceza Infaz Kurumu Haberleri

Ceza Infaz Kurumu Haberleri

BASIN EMEKÇİLERİNDEN TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER İÇİN KİTAP BAĞIŞI

Muğla Basın Emekçileri Platformu üyeleri, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, hükümlülerin topluma kazandırılmasına destek olunması amacıyla başlatılan "Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası"na bağışta bulundu.

MUĞLA’DA CEZA İNFAZ KURUMU’NDA KİTAP KAMPANYASI BAŞLADI

Adalet Bakanlığı'nın 2023 yılında Kitap iyileştirir sloganıyla Ceza İnfaz Kurumu kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası düzenlenmeye başladı.

CEZA İNFAZ KURUMU KÜTÜPHANELERİ İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI

Fethiye’de 10.01.2023 tarihinde Erasta AVM içerisinde oluşturulacak kitap bağış standı 14.00’da Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı’nın katılımları ile açılacaktır.

EŞEN T TİPİ CEZAEVİNE YAPILACAK CAMİNİN TEMELİ ATILDI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Eşen T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesinde hayırsever Mehmet Şal’ın yardımı, Seydikemer Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının destekleriyle yapılacak caminin temel atma törenine katıldı.

Dalaman’da mesleki eğitim merkezi toplantısı

Dalaman Mesleki Eğitim Merkezi’nin düzenlediği, paydaş olarak beraber hareket eden kurum ve kuruluşlara; Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Seydikemer’in tarihi, cezaevi restoranını süsledi

Seydikemer/Eşen T Tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde açılan restoran, Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır’ın yaptığı resim ve Antik dönemi çağrıştıran lahitler ile renklendi. 

5 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası vardı, yakalandı

Kavaklıdere ilçesinde 'Nitelikli cinsel saldırı ' suçundan 5 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli Jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

300bin SM3 sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) veya sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de Yer Alan İlana Göre, Bodrum S Tipi Kapalı Ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından Sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) veya sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) satın alınacaktır 

Araç kiralama hizmeti alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de Yer Alan İlana Göre, BODRUM S TİPİ KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU tarafından 2022 YILI PERSONEL TAŞIMA SERVİS İHALESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır..

Cezaevi Müdürü Ensar Çelik’ten Başkan Otgöz’e veda ziyareti

Seydikemer-Eşen T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ensar Çelik, tayini çıkması nedeniyle Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e veda ziyaretinde bulundu.

Bir kitap bir umut kitap bağış kampanyası başladı

Adalet Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘Bir kitap bir umut’ kampanyası Fethiye’de de başlatıldı. Ceza İnfaz Kurumu kütüphanelerine kitap bağışında bulunarak insanlara umut olunması istenen kampanya yaklaşık 15 gün sürecek. Kitap bağışında bulunmak isteyenlerin Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde açılan standa kitapları getirmeleri istendi. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker yaptığı açıklamada, “Adalet Bakanlığımız İle Kültür Turizm Bakanlığımız arasında imzalanan protokol ile “Bir Kitap Bir Umut” kampanyası düzenlendi. Buradaki amaç vatandaşın ve kurumların kitap bağışı yaparak özellikle  cezaevi kütüphanesini zenginleştirmeleri. Orada ki tutuklu ve hükümlülerin bu kitapları okuyarak, bundan faydalanarak  kendilerini geliştirebilmeleri” ifadelerini kullandı. 

Villa cinayetinde tahliye çıkmadı

Fethiye'de villada birlikte yaşayan İngiliz uyruklu Vivien Cheryl Barnes (63) ile Hasan Tayfun Baransel'i (71) bıçakla öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan sıhhi tesisatçı Hüsnü Ö.'nün olayda kullanıldığı iddia edilen motosikletin sanığa ait motosiklet ile aynı motosiklet olup olmadığına dair bilirkişi raporu aldırılmasına karar verildi. Tutuklu sanık Hüsnü Ö.’nün tahliye talebi bir kez daha reddedilen duruşmada maktul Cemal Hasan Tayfun Baransel’e ait tabletin Marmaris’te facebook sayfasının güncellendiği iddiası da nazara alınarak adli makamlarca herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı sorulup bu konuda mahkemenin bildirilmesi istendi. 

Büyükbaş hayvancılık tesisi ve eklentileri işi yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından, Büyükbaş Hayvancılık Tesisi ve Eklentiler yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Akaryakıt alınacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından, Benzin ve Motorin mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Ailesi ve mesai arkadaşları büyük üzüntü yaşadı

Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 2. Müdür olarak görev yapan Rıfkı Demirci’nin vefat ettiği öğrenildi.

Araç kiralama hizmeti alınacaktır

ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR SEYDİKEMER-EŞEN T TİPİ KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

Cezaevinden izinli ayrıldı, dönüşte uyuşturucu ile yakalandı

Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumundan Covid-19 sebebi ile izinli olarak ayrılan S.D. isimli şahıs, iznin ardından Aydın'dan otobüsle dönerken uyuşturucu madde ile yakalandı.

Muğla'da film gibi cezaevi firarisi operasyonu

Muğla'da, 28 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve ceza infaz kanunundan yaralanarak Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalırken firar eden Aydın Ergül isimli şahıs, bir gece içinde iki araç gasp etti, üç kişiyi de araç ile çarparak yaraladı. Güvenlik güçleri izini kaybettirmeyi başaran cezaevi firarisini yakalamak için ormanlık alanda ve bölgedeki yollarda çalışma başlattı. Çalışmalarda cezaevi firarisinin yerini tespit edilmesi için drone de kaldırıldı.

Muğla'da tahliyeler başladı

Muğla Düğerek Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan tahliye edilenler sosyal mesafe kuralı uygulanarak maske takarak otobüslerle tahliyeleri gerçekleşiyor.

Seydikemer ve Dalaman'dan Tahliyeler Başladı

İnfaz düzenlemesine ilişkin kanunun Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan izin ve tahliye olarak 2 bin 700 civarında hükümlünün çıkışları başladı. Düzenlemenin Türkiye’de yaklaşık 90 bin kişiyi kapsadığı belirtilirken Dalaman ve Seydikemer’deki cezaevlerinde çıkışların planlı ve programlı şekilde sabaha karşı başladığı öğrenildi.

İnfaz koruma baş memuru bıçaklı saldırıda öldü

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda görevli İnfaz Koruma Baş Memuru Nimet Barik, Köyceğiz'de uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Hükümlüler, Milli Mücadelenin ‘Bitmeyen Yolculuğu’nu sahneledi

Milli Mücadele'nin 10 yıllık serüveni Menteşe Çaybükü Mahallesindeki Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan hükümlüler tarafından sahnelendi. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen iftar programı öncesi gerçekleştirilen programda 1912'den 1922'ye, Türk milletinin 10 yıllık varoluş mücadelesi özetlendi.

Hükümlüler ‘Okumadan olmaz’ sloganı ile kitap okudu

Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumunda kitap okuma etkinliği düzenlendi. Hükümlüler, 'Okumadan Olmaz' sloganı ile Eğitim Servisi öncülüğünde Nisan ayı boyunca yarım saat kitap okudu.

’Adalet Ormanı’ fidanlarla buluştu

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği Muğla'da da Orman Bölge Müdürlüğü'nün belirlediği alana Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan hükümlüler ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanları Bin adet fidan dikti.

Hükümlülerden ‘Çanakkale Ağıtları’ Oratoryosu

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıldönümü anısına Muğla Çaybükü Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan hükümlüler tarafından 'Çanakkale Ağıtları Oratoryosu' sahnelendi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM 15 Temmuz Şehitler salonunda düzenlenen etkinliğe Vali Esengül Civelek, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, kamu kurum müdürleri, Jandarma personeli, öğrenciler, cezaevinde kalan hükümlüler ve hükümlü yakınları katıldı.

Hükümlüler 112 Acil Çağrı Merkezi konusunda bilgilendirildi

Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumunda eğitim ve iyileştirme programları kapsamında yapılan etkinliklerde Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya oldu.

Açık ceza infaz kurumunda yeniyıl konseri

Muğla Çaybükü Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlülerin seslendirdiği yeni yıl konseri duygu ve coşkuyu bir arada yaşattı. Muğlalı müzisyenlerin eşlik ettiği konser öncesi 2018 yılında gerçekleştirilen sosyal faaliyetlere yer verildi.

Dalaman Cezaevinde “Son Kuşlar” sahnelendi

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, Sait Faik Abasıyanık'ın Son Kuşlar adlı eserinden uyarlanan tiyatro oyunu sahnelendi.

SALİM OLAŞ'A BERAAT KARARI ÇIKTI

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir petrol istasyonunu basarak iki pompacıyı öldürdüğü iddiasıyla Fethiye Ağır ceza mahkemesinde yargılanmakta olan Salim Olaş 4. duruşmada Antalya L’tipi kapalı ceza infaz kurumu ile telekonferans sistemiyle bağlanıp yargılanması devam ederken duruşmada savcının mütalaası dinlenip beraat kararı verildi.