Çarşı Haberleri

Çarşı Haberleri

DEVA AİLESİ ÇİFTLİK PAZARINDA

Deva Partisi Muğla İl Başkanı Emrah Çay ve diğer ilçe başkanlarının katılımıyla çiftlik pazarı ziyareti gerçekleştirildi.

MAVİ GRUP BAŞKAN ADAYI ÇIRALI ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Mavi Grup Başkan Adayı Osman Çıralı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye çarşı esnafını ziyaret etti. Çarşı esnafını tek tek dolaşan Çıralı, yaklaşan seçimle ilgili istişarede bulundu.

ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI!

Tüketici fiyat endeksi 2022 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 1,46, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 47,85, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 80,21 olarak gerçekleşti.

Radyo Tamircisi Bektaş; “Nostaljiye geri dönüyoruz

Muğla'nın Menteşe ilçesi Tarihi Arasta Çarşısı'nda 14 yaşından bu yana radyo tamirciliği yapan Mustafa Bektaş, gelişen teknolojiye rağmen ayakta kalmaya çalışıyor.

DEVA PARTİSİ MUĞLA İL VE İLÇE TEŞKİLATI DALAMAN’DA ÇARŞI PAZAR VATANDAŞLA BULUŞTU

Dalaman İlçe Başkanı Bilal Baykan’a ziyarete gelen DEVA Parti Muğla İl ve İlçe Teşkilatı bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

EMNİYETTEN GECE MESAİSİ

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi Çarşı Caddesi üzerinde saat 22.00-00.00 saatleri arasında güvenlik kontrolü gerçekleştirdi.

Dünya Markaları Bu Mağazada 

Bir birinden farklı dünya markaları, Paspatur çarşısında bulunan Vault mağazasında bir araya getirildi. 

Başkan Oktay, Kapalıçarşı esnafıyla bayramlaştı

Bayram ziyaretlerine üçüncü gün de devam eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Kapalıçarşı'daki esnafla bir araya geldi.

AŞIRI KALABALIK ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE YETMEDİ

Dünya’nın en güzel tatil yerlerinden biri olan Ölüdeniz ’de 9 günlük bayram tatilinin 2. gününde yerli ve yabancı turistler ile doldu taştı. Çok kalabalık olmasına rağmen Ölüdeniz çarşısı esnafı kalabalığın işlerine yeterince yansımadığını ifade etti.

Atatürk caddesi trafiğe açıldı

Atatürk Caddesi üzerindeki altyapı çalışmaları ve asfaltlama işlemi tamamlandıktan sonra trafiğe açıldı. Atatrü Caddesi’nin trafiğe açılması ile Çarşı Caddesi’de eski düzenindeki gibi tek şerite döndü.

Paspatur Çarşısı’nın esnafı dertli

Fethiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Paspatur Çarşısı esnafı dertli. Akaryakıt artışları ve döviz kurlarının önlenemeyen yükselişi ve buna bağlı olarak enflasyonun artması ile işlerinin sekteye uğradığını söyleyen esnaf iş yapamamaktan şikayetçi.

İYİ PARTİ ‘DEN YAZ SEFERBERLİĞİ

İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı Fethiye’de esnaf ziyaretlerine başladı. 2023 yılının Haziran Ayı’nda yapılacak seçimlere bir yıldan az bir zaman kala İyi Parti seçim startını hızlı verdi. Parti teşkilatı Dispanser Caddesi ve çarşı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret etti İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban bu ziyaretleri düzenli olarak yaparak Fethiye’nin 41 mahallesini gezeceklerini ifade etti.

BAYRAM TRAFİĞİ ERKEN BAŞLADI

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte beklenen trafik yoğunluğu haftanın ilk gününde kendini gösterdi. Hafta sonu da yoğun olan trafik özellikle şehir merkezi ve Ölüdeniz Yolu üzerinde etkisini gösterdi.

"Son Sandaletçi" Fevzi usta teknolojiye direniyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan, çarşı içinde doğup büyüdüğü evinde imal ettiği sandaletleri küçük bir tezgahta satan 64 yaşındaki Fevzi Olca artık bu işi yapan olmadığı için 'Son Sandaletçi' olarak anıldığını, el emeği ürettiği sandaletlerin 'model hırsızları' diye tabir ettiği bazı kişilerce teknolojik olarak taklit edildiğini ifade etti.

FTSO, likya karnaval yürüyüşü kortejinde coğrafi işaretli kültürel ürünlerle yer aldı

12’nci Fethiye Kültür ve Sanat Festivali, coşkulu Likya karnaval yürüyüşü ve eğlencesiyle sona erdi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Fethiye Festivali’nin son gününde düzenlenen karnaval kortejinde Seydiler kilimi, Kaya Halısı ve Yeşilüzümlü Dastarı’ndan oluşan coğrafi işaretli kültürel ürünlerle yer aldı.

Paspatur Çarşısı'na rağbet azaldı

Fethiye'nin en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Paspatur Çarşısı'nda esnaflar dertli. Sezonun tam anlamıyla başlamamasından dolayı sokak geçtiğimiz yıllara göre rağbet az.

Paspatur çarşısı bayrama hazır

Fethiye’nin en eski yerleşim yerlerinden birisi olan tarihi Paspatur Çarşısı yeni sezonla birlikte bayram hazırlıklarını tamamladı.

Ölüdeniz turizmcilerinden iftar yemeği

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammed Kökten, çarşı esnaflarından Selamettin Yılmaz ve Ahmet Aytekin tarafından iftar yemeği programı düzenlendi.

Sezon öncesi esnaf bilgilendirildi

Bodrum protokolü, sezon öncesi çarşı esnafı ile bir araya geldi. Esnafa ilçede sezon öncesi yapılacak bazı yasal düzenlemeler hakkında bilgiler verildi.

Eğlencenin adresi Zilly’e büyük iftira

Tarihi Paspatur Çarşısı’nda bulunan ve eğlence denince ilk akla gelen işletmelerden biri olan Fethiye’nin saygın mekânlarından olan Zilly adlı işletme ve işletmecisi Pasha Haktan Koç’a sosyal medya üzerinden habercilik yaptığını sanan bir haber sitesinde yapılan haberle iftira atıldı.

Üst yol trafiğe açıldı

Alt yapı çalışmaları nedeni ile trafiğe kapatılan Çarşı Caddesi’nin Kaya Caddesi Kavşağı’ndan Köprübaşı Mevkii’ne kadar olan bölümü tekrar trafiğe açıldı.

Karaca, “Altyapı biten bölgelerde  BSK sıcak asfalt çalışmasına başlayacağız”

Fethiye Belediyesi öncülüğünde MUSKİ, AYDEM ve Telekomünikasyon şirketleri işbirliğinde İnönü ve Çarşı Caddelerinde gerçekleştirilen altyapı çalışmalarını Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yerinde inceledi. 

Fethiye’de alt yapı çalışması devam ediyor

Fethiye Belediyesi ve MUSKİ işbirliği ile başlayan kanalizasyon kolektör hattı çalışması nedeni ile Mustafa Kemal Bulvarı’nın  bir bölümü  Şehir Merkezi’nden Fethiye Devlet Hastanesi  istikametinde trafiğe kapatıldı.

İçme suyu hatları yenileniyor 

Fethiye ‘de 10 Milyon TL’ye mal olacak yatırım kapsamında İnönü bulvarında kazı ve imalar çalışmaları tamamlanırken, abone bağlantılarına geçildi. Çalışmalar kapsamında Atatürk ve Çarşı Caddesi ile bazı sokaklarda içme suyu hatları da yenilenecek.Çalışmaların tamamlanmasının ardından bu alanlarda Fethiye Belediyesi tarafından sıcak asfalt çalışması yapılacak.

Üst yol kısa süreliğine trafiğe kapandı

Fethiye’nin farklı noktalarında alt, üst yapı ve içme suyu hattı değişikliği çalışmaları devam ediyor. Son olarak Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, Aydem ve Telekominasyon şirketleri işbirliği ile çalışmalar üst yolda devam ediyor. Yapılan çalışmalar nedeni ile üst yol olarak bilinen mevkii trafiğe kapanırken Atatürk Caddesi çift şerit olarak faaliyet gösteriyor. Çalışmaların 30 Mayıs tarihinde bitmesi planlanıyor.

Çarşı caddesi kısa süreliğine trafiğe kapatılıyor

Fethiye’de altyapı çalışmaları devam ediyor. İçme suyu şebeke hattı çalışmaları nedeniyle Fethiye Merkez’de üst yol olarak adlandırılan Kaya Caddesi girişinden Köprübaşı Kavşağı’na kadar trafik ulaşıma kapanacak. Bu kapsamda ekipler çalışmalarına hızla devam ediyor.

Şehit Orçun Munyas hayrına lokma

17 Şubat 2016 yılında Ankara Merasim Sokak’ta meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden Orçun Munyas hayrına babası Mehmet Nuri Munyas tarafından lokma hayrı yapıldı.

Demirtaş ve ekibi teşekkür ziyaretlerinde

Cumartesi günü gerçekleşen 19’uncu Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Seçimli Genel Kurulu’nda Bin 78 oy alarak, seçimi ikinci sırada kapatan Kamil Mutlu Demirtaş ve ekibi Fethiye’deki yazılı ve görsel basın kuruluşlarını ziyaret ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı ve seçim de oy veren veya vermeyen tüm esnaflara teşekkür etti. Seçim kaybedildi diye bir köşeye çekilip seyirci kalmayacaklarını ifade eden Demirtaş, “Seçimden zaferle çıkan Mehmet Soydemir başkanımızı tebrik ediyoruz. Ama şunu kesinlikle unutmasın ki söylediklerimizin ardındayız ve yapılan tüm yanlışların da karşısında olacağız” dedi. 

Pazar el yakıyor

Doların 18TL seviyelerine kadar yükselmesinin ardından çarşıda pazarda fiyatlar yükselmişti. 20 Aralık tarihinde hükümetin ekonomi alanında aldığı radikal kararlardan sonra dolar 13 TL seviyelerinde işlem görüyor. Yükselen fiyatların sebebini dolara bağlanmasının ardından dolar düşmesine rağmen çarşıda pazarda fiyatların düşmemesi vatandaşı isyan ettirdi. Pazarda yüksek fiyatlarla karşılaşan vatandaş “Her şey çok pahalı’’ diye konuştu.

Sanayi Esnafı Demirtaş’ı Bağrına Bastı

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, Fethiye Sanayi Çarşısının modern bir şekilde Fethiye’ye kazandırılması için her türlü çalışmaları yapacaklarını belirterek, “Bunun yanında Sanayi Çarşımız Fethiye’mize yetmiyor. İkinci bir sanayi çarşısı için gerekli fizibilite çalışmamız yaptık” dedi.