Büyük Samanlık Haberleri

Büyük Samanlık Haberleri

DÜNYA BALIKÇILIK GÜNÜ’NDE 30 BİN YAVRU ÇUPRA DENİZLE BULUŞTU

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Dünya Balıkçılık Günü” kapsamında Büyük Samanlık Koyu’nda bir program düzenlendi. Düzenlenen programda çevre ve deniz temizliği yapıldı. Akabinde 30 bin yavru çupra denizle buluşturuldu.

BÜYÜK SAMANLIK PLAJ SEZONU KAPATTI

Ekim ayının son haftasına girilirken sıcaklıklar düşmeye başladı. Turizm sezonunun da son günleri yaşanırken, Büyük Samanlık Plajı, güzel geçen 2022 yaz sezonu kapattı.

MÜDÜR ATMACA, MESAİ ARKADAŞLARIYLA AKŞAM YEMEĞİ’NDE BULUŞTU

İlçe Milli Eğitim Müdür olarak göreve başlayan Ahmet Atmaca, mesai arkadaşlarıyla Büyük Samanlık Koyu’nda düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

BÜYÜK SAMANLIK’DA FARKINDALIK TEMİZLİĞİ

Fethiye Büyük Samanlık Koyu Çalışanları tarafından çevre bilincini arttırmak amacıyla koy çevresinde temizlik yapıldı.

BÜYÜK SAMANLIK PLAJINDA AŞURE İKRAMI

Muharrem ayı münasebetiyle, Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli bünyesinde bulunan Büyük Samanlık Koyu'nda misafirlere aşure ikramı yapıldı.

MAVİ BAYRAKLI PLAJ’DA DENİZ KONTROLÜ YAPILDI

Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli bünyesinde bulunan Büyük Samanlık Koyu’nda misafirlerin güvenli bir şekilde denize girmeleri için deniz dikeni kontrolü yapıldı.

BÜYÜK SAMANLIK PLAJINDA YOĞUNLUK

Fethiye'nin gözde plajlarından Büyük Samanlık Plajı'nın yaz yoğunluğu devam ediyor. Ağustos ayının sonlarına doğru gelinmesine rağmen kalabalık olduğu görülen Büyük Samanlık Plajında bazı vatandaşlar denize girip yüzerken bazıları da şezlonglarda güneşlendi.

ASENA HOCADAN, LEZZETLİ GÖZLEMELER

Büyük samanlık koyunda hizmete başlayan gözleme istasyonu tatilcilerin odak noktası oldu. Oklavanın başında Rusça öğretmeni Asena hocayı görenler şaşkınlık yaşıyor.

SELÇUK, TURİZM SEZONUNU DEĞERLENDİRDİ

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte vatandaş soluğu plajlarda aldı. Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Okul Müdürü Alpaslan Selçuk turizm sezonunu FRT TV mikrofonlarına değerlendirdi.

Babalar Günü'nü kutladılar

Fethiye Huzurevi tarafından Büyük Samanlık Koyu’nda düzenlenen etkinlikle babalar günü kutlandı.

Özel öğrencilerden 'Hoşgeldin Yaz' partisi

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri ve Akıncı Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğrencileri Büyük Samanlık Koyu’nda “Hoş geldin Yaz” Partisi verdiler.

Büyük Samanlık Plajına Mavi bayrak başvurusu

Fethiye Kaymakamlığı tarafından Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tahsisi yapılan Büyük Samanlık Plajı, Mavi Bayrak başvurusu yaptı.

Büyük Samanlık Plajı Eylül ayında da doldu taştı

Fethiye'nin gözde plajlarından Büyük Samanlık Plajı’nın sonbahar yoğunluğu devam ediyor. Eylül ayının sonlarına doğru gelinmesine rağmen kalabalık olduğu görülen Büyük Samanlık Plajında bazı vatandaşlar denize girip yüzerken bazıları da şezlonglarda güneşlendi.

Yarımada emin ellerde

Muğla’nın birçok ilçesinde meydana gelen orman yangınları nedeni ile Fethiye’nin plajlarının bulunduğu yarımada da önlemler en üst düzeyde. Gece gündüz bölgede tutulan nöbetlerin yanı sıra yol kenarlarına bırakılan 50 litrelik su bidonları ve her gün çevrede yapılan çevre temizliği ile de her hangi bir olası yangına karşı yarımada işletmecileri önlemlerini aldı.

Büyük Samanlık Plajında Bayram Yoğunluğu

Fethiye’nin gözde plajlarından Büyük Samanlık Plajı Kurban Bayramında tatilcilerle dolup taşıyor.

Büyük Samanlık Plajı’nda Ağaç Dikim Etkinliği

Büyük Samanlık Plajı’nda örnek etkinlikler devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği “Telafide Bende Varım” programı kapsamında Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gönüllü öğrencileri Büyük Samanlık Plajında ağaç dikim etkinliğinde buluştu.

Büyük Samanlık Plajı Örnek Bir Çalışma Gerçekleştirdi

Büyük Samanlık Plajında milli birliği ve manevi değerlere saygıyı gösteren örnek bir çalışma gerçekleştirildi.

Kısıtlamasız İlk Pazar Gününde "Büyük Samanlık Plajında" Hareketlilik Yaşandı

Sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından ilk pazar gününde vatandaşlar, Fethiye Kaymakamlığı tarafından Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tahsis edilen Büyük Samanlık Plajına akın etti.

Babalar Gününde iki kuşak bir araya geldi

Fethiye’de “Babalar Günü” nedeni ile Huzurevinde kalan yaşlılar ve Çocuk Evleri Sitesinde yaşayan çocuklar Büyük Samanlık Koyunda bir araya geldi. Gün boyu eğlenceli anların yaşandığı piknikte Çocuk Evleri Sitesinde yaşayan çocuklar, Huzurevinde yaşayan yaşlılara “Babalar Günü” hediyesi vererek günlerini kutladılar.

Büyük Samanlık plajı hizmete açıldı

Fethiye Kaymakamlığı tarafından Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tahsis edilen Büyük Samanlık Plajı yeni sezonda hizmet vermeye başladı. Engelsiz Plaj olarak da hizmet veren Büyük Samanlık Plajı, kaliteli, uygun fiyatlı ve hijyenik bir hizmet anlayışı ile misafirlerine kapılarını açtı.

SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN PLAJDA DENETLEME

81 ilde Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganıyla gerçekleştirilen denetimler Fethiye’nin Büyük Samanlık Koyu Plajı’nda da yapıldı. Kaymakam Eyüp Fırat, plaj işletmecileriyle tatilcilere Covid-19 tedbirlerini hatırlatıp bilgilendirme yaptı.

Yangın Büyümeden Söndürüldü 

Fethiye yarımadada bulunan Büyük Samanlık Koyu’nun üst tarafında çıkan küçük çaplı yangın, Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü orman yangını söndürme ekipleri tarafından kısa bir sürede söndürüldü. 

Büyük Samanlık Koyu, Fethiye Kaymakamlığına Tahsis Edildi

Fethiye Yarımadası’nda yer alan Büyük Samanlık Koyu, Orman Bölge Müdürlüğü’nün oluru Tarım ve Orman Bakanlığı’nın onayı ile Fethiye Kaymakamlığı’na tahsis edildi. Fethiye Kaymakamlığı da koyun bakım ve işletmesini Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’ne verdi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk koyda inceleme yaptı. İlçe Başkanı Öztürk konuyla ilgili açıklama yaptı.

Kaymakam Şahiner ve AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk koyda inceleme yaptı

Büyük Samanlık Koyu, Orman Bölge Müdürlüğü'nün oluru, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın onayı ile Fethiye Kaymakamlığı'na tahsis edildi.

FETHİYE'DE KIYILAR TEMİZLENECEK

“Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ICC)” kampanyası, 21 Eylül Cumartesi günü Fethiye Büyük Samanlık Koyu’nda gerçekleştirilecek.

Büyük Samanlık Koyu Bu Yıl Ücretsiz (video)

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği koylara giriş ücreti tartışması yaşanırken, bu yıl Büyük Samanlık Koyu'nun tamamen ücretsiz olacak

BÜYÜK SAMANLIK YENİDEN İHALE YAPILDI

ihaleyi kazanan her iki şirketin de bozduğu Büyük Samanlık Koyu ihalesinin üçüncü kez ihalesi yapıldı.

BÜYÜK SAMANLIK KOYU İHALESİ YENİDEN YAPILACAK (görüntülü)

Son günlerde çöp ve tuvalet sorunuyla gündeme gelen Büyük Samanlık Koyu 12 Ağustos günü yeniden ihaleye çıkıyor.

BÜYÜK SAMANLI YENİDEN İHALE EDİLDİ

Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan ancak ihaleyi alan kişinin sonradan vazgeçmesinden dolayı yeniden ihalesi gerçekleştirilen Büyük Samanlık Koyu yıllığı 29 Bin TL’ye Alpaslan Erdoğan aldı.