Bodrum Belediyesi Haberleri

Bodrum Belediyesi Haberleri

BODRUM BELEDİYESİ, YARALI YABAN HAYVANLARININ DA YANINDA

Bodrum Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde aldıkları ihbarlara anında müdahale ediyor.

BELEDİYE, ELDE KALAN MANDALİNALARI SATIN ALACAK

Bodrum Belediyesi, uyguladığı tarımsal kalkınma politikasıyla üreticilere destek olmayı sürdürüyor. Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da mandalina üreticilerinin elinde kalan ürünleri satın alacak.

130 MİLYON KİLO EVSEL ATIK TOPLANDI

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü temizlik faaliyetleri yanı sıra bir taraftan farkındalık kazandırma çalışmaları gerçekleştirirken bir taraftan da doğayı kirletenlere karşı mücadelesini sürdürüyor.

BODRUM'UN İNCİLERİ ŞAMPİYONLUK YOLUNDA ÖNEMLİ GALİBİYET ALDI

Kadınlar Voleybol 2’inci Lig 7’inci Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor Coenda Medical, ligin 10’uncu haftasında evinde oynadığı Gencelli İdman Yurdu’nu 3-0 mağlup etti.

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ, MAVİ CENNETTE TOPLANDI

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından çeşitli bölgelerde gerçekleştirilen ve 2022 yılının son toplantısı olan buluşma, Bodrum Belediyesi'nin ev sahipliğinde Mavi Cennet Bodrum'da gerçekleşti.

BODRUM’DA 1 YILDA 210 KAÇAK YAPI YIKILDI, 1650 YAPI MÜHÜRLENDİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 2022 yıl boyunca 475 kaçak yapından 210'u yıkıldı, 1650 yapı ise Bodrum Belediyesi tarafından mühürlendi.

LOKMAN HEKİM ZİRVE SPOR GEÇİT VERMİYOR

Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü TVF Kadınlar 2. Lig 7. Grup’ta ikinci yarı ilk maçında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Coenda Medical’i deplasmanda 3-1 yenerek altı maçlık galibiyet serisine bir yenisini ekledi. 

YILBAŞI ÖNCESİ DENETLEMELER SIKLAŞTI

Halk sağlığını tehlikeye atarak haksız kazanç sağlamak isteyen işletmelere karşı düzenli olarak denetimler gerçekleştiren Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri yılbaşı öncesi denetimlerini arttırdı.

ZABITA EKİPLERİNDEN İŞGALCİ ARAÇLARA CEZA

Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde halkın geçiş yollarını ihlal eden ve kamuya ait yaya kaldırımlarına ve meydanlara park eden araçlara müdahale ederek cezai işlem uyguladı.

TURİZM SEZONU BİTTİ İNŞAAT SEZONU BAŞLADI

Bodrum'da turizm sezonunun bitmesinin ardından inşaat sezonu başladı. Yaz sezonunda duran inşaat projeleri yeniden hayata geçerken yeni inşaat çalışmaları da dikkatlerden kaçmadı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Bodrum Belediyesi yapı kontrol müdürlüğü de kaçak yapılarla ilgili sahaya indi.

EZOTERİZM VE FELSEFE ZİRVESİ’NE BODRUM EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Bodrum Belediyesi, Ezoterizm ve Felsefe Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak.

BODRUM'UN İNCİLERİ YENİ İSMİYLE YOLA DEVAM EDİYOR

Türkiye Voleybol Fedarasyonu Kadınlar 2’inci Lig 7’inci Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Coenda Medical ile isim sponsorluğu anlaşması imzaladı.

BODRUM’DA 3 KÖPEK ÖLMÜŞ OLARAK BULUNDU

Muğla'nın Bodrum ilçesinde vatandaşlar tarafından bakılan 3 köpek ölü bulundu. Köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BELEDİYEDEN, ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

Bodrum Belediyesi tarafından öğrencilere verilen eğitim öğretim destekleri yanı sıra ihtiyaç duyulan yerlerde servis hizmeti de başladı. Son olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine, servis hizmeti getirildi.

BODRUM'DA "HEMŞEHRİMİZ HERODOT HAFTASI" BAŞLIYOR

M.Ö.6. yüzyılın başlarında Halikarnassos'ta doğan Herodot'un, doğduğu topraklarda yaşatılması için Bodrum Belediyesi ile Herodot 3. Yaş Akademisi Derneği iş birliği ile hazırlanan ve bir hafta sürecek olan 'Hemşehrimiz Herodot Haftası' programının tanıtım toplantısı düzenlendi.

BELEDİYE EKİPLERİ YAĞMUR HATLARINDA

Bodrum Belediyesi, yaklaşan kış sezonu öncesi yağmur hatlarında ve dere yataklarında temizlik çalışmaları yapıyor.

BODRUMSPOR KADIN VOLEYBOL TAKIMI, VERY CHİC OTEL İLE ANLAŞMA İMZALADI

Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2.Lig 7'nci Grup'ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Very Chic otel ile konaklama sponsorluğu anlaşması imzaladı.

ATIKLAR, AKUT YARDIMIYLA TOPLANDI BAŞKAN ARAS, “BAKIŞ AÇIMIZI DEĞİŞTİRMELİYİZ” 

Bodrum Belediyesi, kentin bütün noktalarında temizlik çalışmalarına devam ediyor.

BODRUM GENELİNDE 16 BİN METRE BARİYER YAPILDI

Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde daha güvenli yollar için başlattığı çalışmalar çerçevesinde koruyucu çelik bariyer (oto korkuluk) çalışmalarını bitirdi.

BODRUM HALK SÜT’ÜN DAĞITIMI SÜRÜYOR

Bodrum Belediyesi, 'Bodrum Halk Süt Projesi' ile 2 ile 5 yaş arasındaki ihtiyaç sahibi çocuklara ücretsiz süt dağıtımına devam ediyor.

ZABITA EKİPLERİNDEN FIRIN VE PASTANELERE DENETİM

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve unlu mamuller işletmelerinde denetim gerçekleştirdi. İşletmelerde gıda denetimlerinin yanı sıra hijyen kontrolleri de yapıldı.

BODRUM BELEDİYESİ'NDEN KARAVAN KAMPI

Bodrum Belediyesi'nden yapılan açıklamada ilçedeki karavanlar için kamp alanı düzenlendiği ifade edildi.

BODRUM’UN SUALTI ZENGİNLİKLERİ BELGESEL OLUYOR  

Bodrum’un sualtı envanterinin çıkarılması, doğal ve arkeolojik güzelliklerinin tanıtılması amacıyla belgesel çekiliyor.   Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan ve ekibi tarafından nisan ayında başlayan çekimler devam ediyor. Belgesel çekimi ile birlikte Bodrum’un eşsiz güzellikteki koylarında sualtının ekolojik ve arkeolojik envanteri de çıkarılacak.   

BODRUM KALESİ'NDE ALİ POYRAZOĞLU GECESİ

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Ali Poyrazoğlu'nun tek kişilik oyunu “Şıngır Şıngır Beyoğlu” Bodrum Kalesi'nde sahnelendi.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN YENİ PROTOKOL

Bodrum Belediyesi ile Bodrum Yücelen Hayvan Hastanesi arasında sokak hayvanları için protokol imzalandı.

OKULLARIN KANTİN VE YEMEKHANELERİ DENETLENİYOR

Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda, yemekhane ve kantin denetimi gerçekleştiriyor.

YARALI MARTI İÇİN SEFERBER OLDULAR

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaralı halde bulunan martı, Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından tedavi edildi.

OKULLARIN KANTİN VE YEMEKHANELERİ DENETLENİYOR

Bodrum Belediyesi, yarımada genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda, yemekhane ve kantin denetimi gerçekleştiriyor.

TVF KADINLAR 2. LİG TAKIMLARINDAN BODRUMSPOR TRANSFERLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Lig takımlarından Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Sinem Yıldız ile bir yıllık sözleşme imzaladı. 

BODRUM BELEDİYESİ'NDE DEPREM TATBİKATI

Bodrum Belediyesi tarafından belediye personeline yönelik gerçekleştirilen eğitimler devam ederken, son olarak deprem tatbikatı gerçekleştirildi.