Belediyesi, Haberleri

Belediyesi, Haberleri

KADIN ELİ PROJESİ KAPSAMINDA TERZİHANE

11 ili etkilen büyük deprem felaketi sonrasında bölgedeki ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çalışmalar yürüten Bodrum Belediyesi, Hatay ve Malatya bölgesinde konteyner ve çadır kentlerde gönüllülerin de destekleriyle hizmetlerini sürdürüyor

RAMAZAN AYI BOYUNCA AŞEVİ HİZMET VERECEK

Fethiye Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Çatalarık Sosyal Tesislerde bulunan aşevinde iftar yemeği verecek. Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla Fethiye Belediyesi ayrıca Ramazan Kolisi dağıtmaya devam ediyor. Fethiye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Rıza Kıroğlu, “Bizler yardım kolilerimizi ulaştırıyoruz. Ancak Ramazan sofrasında benim de katkım olsun diyen hayırsever vatandaşlarımız varsa, desteklerini bize ulaştırabilir. Biz de ramazan kolilerini yardıma muhtaç vatandaşlarımıza aktarmaya devam ederiz” dedi.

DEPREMZEDE ÜRETİCİDEN İFTAR SOFRASINA

Marmaris Belediyesi, depremden etkilenen Malatyalı üreticilerden satın aldığı 3 ton kayısıyı tek tek yıkadı, paketledi ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak olan erzak paketlerine ekledi.

SEYDİKEMER’DE “ALİ RIZA BAŞARIR RESİM SERGİSİ” GÖZ KAMAŞTIRDI

Seydikemer Kaymakamlığı, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ve Seydikemer Belediyesi, 21-26 Mart Orman Haftası ve 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla, orman yangınlarına farkındalık oluşturması amacıyla “Ali Rıza Başarır Resim Sergisi” düzenledi. Ressam ve Heykeltraş Ali Rıza Başarır’ın gelirini depremzedelere bağışladığı birbirinden güzel resimler büyük beğeni topladı.

MARMARİS BELEDİYESİ, HUZUREVİ SAKİNLERİNİN GÖNLÜNÜ ALDI

Marmaris Belediyesi, Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında ilçedeki yaşlıların gönlünü aldı. Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevi sakinleri, Burunucu Macera Parkı’nda kendilerine özel günde, Belediye tarafından tertiplenen programda güzel havanın tadını çıkardı.

MARMARİS’TE GÖKYÜZÜ RENGARENK OLDU

Marmaris Belediyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Marmaris Şubesi, Eğitim-Sen Marmaris Temsilciliği, Veli-Der Marmaris Temsilciliği ve CHP Marmaris İlçe Başkanlığı işbirliği ile düzenlenen Marmaris Çocuk Şenliği’nin ikinci günü de neşe ve eğlenceyle geçti.

100. YIL BİLİMLE KUTLANACAK

Marmaris Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılını bilimle kutluyor. 27-29 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Bilimin Işığında Marmaris-Bilim Şenliği’ çocuklara bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak.

BELEDİYE'DEN KEDİ EVİ PROJESİ

Sahipsiz hayvanların yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarıyla adından söz ettiren Marmaris Belediyesi, önemli bir projeye daha imza attı. İlçenin 192 yerinde kedi besleme odak noktası yapan belediye bu kez de sokak kedileri için evler yaptı.

FETHİYE BELEDİYESİ, DEPREM EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

1-7 Mart 2023 Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, Afet ve afetlere hazırlık bilincini arttırmak amacıyla, Fethiye Belediyesi Jeoloji Yüksek Mühendisi ve Afet Farkındalık Eğitmeni M. Serhat Karagöz tarafından Kaya İlkokulunda, AFAD adına anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik uygulamalı ve görsel olarak animasyon çizgi film eşliğinde afet farkındalık eğitimi ve uygulamalı deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

BELEDİYEDEN DEPREM MAĞDURU ÜRETİCİYE DESTEK

Bodrum Belediyesi, depremde zarar gören üreticiye destek olmak amacıyla Malatya’da kayısı üreticisi olan vatandaşın elinde kalan iki ton kuru kayısıyı satın aldı

DEPREMZEDE KÖPEKLER SEYDİKEMER’DE TEDAVİ EDİLİYOR

Seydikemer Belediyesi, Hatay’da ciddi bir yıkıma neden olan depremden kurtulan 11 köpeğe sahip çıkarak, Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına aldı

BODRUM’UN BELEDİYESİ, MALATYA’NIN DA YANINDA

Bodrum Belediyesi, Hatay-Arsuz Dostluk Kenti’nde çalışmalarını aralıksız sürdürürken Malatya’da da deprem mağdurları için kurulan çadır ve konteyner kentlerdeki çalışmalara destek veriyor. Başkan Aras ve Meclis Üyeleri Malatya’da deprem mağdurlarını ziyaret etti.

TOPRAKSIZ TARIM PROJESİ, NİSAN 2023’TE BAŞLIYOR

Bodrum Belediyesi, iklim değişikliği etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalarına Avrupa Birliği düzeyinde devam ederken Bodrum Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve kabul gören FrontAg Nexus Projesi’nin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar başlıyor.   

TARAFTARLAR BU KEZ DEPREMZEDE KADINLAR İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Milas Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir dizi etkinlik düzenledi. Belediye bünyesinde görev yapan tüm kadın personele çiçek dağıtarak günleri kutlanırken, Milas’a gelen depremzede kadınlara da ziyarette bulunuldu.

BELEDİYE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde sürdürdüğü asfalt ve sathi kaplama yol çalışmalarıyla birlikte beton yol yapımı ve parke taş döşeme çalışmalarına devam ediyor

PLANLAMA, İMAR VE YAPILAŞMA KOMİSYONU KURUM ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Muğla’da planlama, imar ve yapılaşma konularında kurumlar nezdinde yürütülen işleyişlere katkı sağlamak amacıyla oluşturulan komisyon, Muğla Valiliğinin ardından, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini ziyaret etti.

BELEDİYE, DEPREM BÖLGESİNDEN GELEN KADINLAR YANINDA

Bodrum Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla program ve ziyaretler düzenlerken Başkan Ahmet Aras, Gaziantep Adam Voleybol Takımı ile bir araya geldi.

KADINLAR, 8 MART’TA BEŞKAZA MEYDANI’NDAYDI! 

Fethiye Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması dolayısıyla, aralarında CHP Kadın Kolları, Türk Kadınlar Birliği, Yerel Tohumlar Derneği, Yörük Türkmenler Derneği gibi sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ile Beşkaza Meydanı’nda bir araya geldi

FETHİYE BELEDİYESİ CAMİLERDE TEMİZLİK ÇALIŞMASINA BAŞLADI

Fethiye Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan Ayı öncesi 41 mahalledeki 130 camide temizlik çalışmasına başladı.

BODRUM BELEDİYESİ DEPREM MAĞDURU ÇOCUKLARA ÖZEL ETKİNLİKLER DÜZENLİYOR

Bodrum Belediyesi, deprem mağduru ailelerin çocuklarının yaşadıkları travmatik süreci atlatmalarına yardımcı olacak etkinlikler düzenliyor.

MARMARİS'TE KAÇAK YAPILAR YIKILIYOR

Marmaris Belediyesi, ilçede imar kanununa aykırı yapılan yapılarla mücadelesini sürdürüyor.

AFETZEDE ÇOCUKLARA MORAL DESTEĞİ 

Datça Belediyesi, deprem bölgesinden ilçeye gelen afetzede çocuklar için hafta sonunda eğlenceli bir etkinlik düzenledi

MARMARİS’TE İMZALAR ÇOCUKLAR İÇİN ATILDI

Marmaris Belediyesi, MAKSAD, ÜÇADER ve Eğitim-Sen Marmaris Şubesi, çocuklara sanat, robotik kodlama ve yazılım kurslarının verilmesini öngören bir protokole imza attı.

GÜNLÜKLÜ, YAZ SEZONUNA HAZIRLANIYOR

Dalaman Belediyesi, Günlüklü mesire alanındaki çalışmalarına devam ediyor

ÜRETİMİ, ÜRETİCİYİ DESTEKLİYORUZ

Milas Belediyesi, tarımsal alanda yaptığı desteklemeler kapsamında yüzde 50 hibeli zeytin, incir, mandalina, portakal, erik, badem, ceviz, kiraz fidanı dağıtımı gerçekleştirdi.

MİLAS’TAKİ ACİL TOPLANMA ALANLARINI BİLİYOR MUSUNUZ?

Milas Belediyesi, gerçekleşebilecek olası bir doğal afete karşı vatandaşları acil toplanma alanları konusunda bilgilendirdi. Belediyeden yapılan bilgilendirmede, Milas genelinde vatandaşların toplanabileceği en az 70 nokta olduğu belirtilirken, vatandaşların ikamet ettiği mahalledeki toplanma alanlarına Milas Belediyesi resmi internet sitesi olan https://www.milas.bel.tr/ adresindeki “Kent Rehberi Haritası” bölümünden de ulaşabileceği ifade edildi.

FETHİYE BELEDİYESİ İLE RUS DOKTORLAR ELELE

Türkiye’nin güney ve güneydoğusunda meydana gelen ve milyonlarca vatandaşımızı  etkileyen büyük deprem felaketi nedeniyle bölgeye şu ana kadar 34 yardım tırı gönderen, İskenderun’da her gün binlerce kişiye sıcak yemek çıkartan Fethiye Belediyesi, bu defa da Fethiye’de yaşayan Rus sağlıkçılar ile işbirliği yapıyor.

BÜYÜKŞEHİR DEPREM MAĞDURLARINA MORAL OLUYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi, depremzede vatandaşların ve özellikle de çocukların güzel zaman geçirerek moral kazanmaları için hayata geçirdiği mobil etkinlik çadırında farklı etkinlikler düzenliyor.

MENTEŞE BELEDİYE EKİPLERİ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA KATILIYOR

Menteşe Belediyesi, Hatay ve Malatya'daki yardım ve destek faaliyetlerinin yanı sıra Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde Kahramanmaraş'ta sürdürülen hasar tespit çalışmalarına da teknik personel desteği veriyor.

MARMARİS'TE DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN LOKMA DAĞITILDI

Marmaris Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerde can verenler için lokma dağıtarak, Kur'an-ı Kerim okuttu. Belediye ayrıca ilçeye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarına daha rahat karşılayabileceği bir merkez açtı.