Bağış Haberleri

Bağış Haberleri

SEYDİKEMER’DE “ALİ RIZA BAŞARIR RESİM SERGİSİ” GÖZ KAMAŞTIRDI

Seydikemer Kaymakamlığı, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ve Seydikemer Belediyesi, 21-26 Mart Orman Haftası ve 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla, orman yangınlarına farkındalık oluşturması amacıyla “Ali Rıza Başarır Resim Sergisi” düzenledi. Ressam ve Heykeltraş Ali Rıza Başarır’ın gelirini depremzedelere bağışladığı birbirinden güzel resimler büyük beğeni topladı.

ALTINOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI KERMES

Altınokta Körler Derneği Fethiye Şubesi tarafından Cafe Altınokta’da depremde zarar gören engelli vatandaşlara destek olmak için kermes yapıldı. Kermesten elde edilen gelirin ise bağışlanacağı belirtildi.

GELİRİ DEPREMZEDELERE BAĞIŞLANAN MAÇTA, ÇAĞDAŞ BODRUMSPOR 104 SAYI KAZANDI

Türkiye Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz Çağdaş Bodrum Spor, 19. Hafta mücadelesinde Antalya Güneşi ‘ni 104-56 kazandı.

DEPREM BÖLGESİNDE BAĞIŞIKLIK ALARMI!

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Elif Karakoç Aydıner, İmmün yetmezliği olan hastaların, tedavileri aksamadan devam etmesi gereken özel bir grup olduğunu belirterek, bu hastaların, diğer bireylere göre enfeksiyonlara çok daha yatkın olması nedeniyle, sanitasyon ve hijyen önerilerine mümkün olan en üst seviyede dikkat etmeleri gerektiği uyarısında bulundu 

TUTTUKLARI BALIKLARI AÇIK ARTIRMADA SATIP, PARASINI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADILAR  

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak tarafından düzenlenen balık mezatında balıkçılar, tuttukları balıkların parasını depremzedeler için bağışladı.

ÇİZDİĞİ RESİMLERDEN ELDE EDECEĞİ GELİRİ DEPREMZEDELER İÇİN BAĞIŞLAYACAK

Seydikemer’in ünlü ressam ve heykeltraşı Ali Rıza Başarır, Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınlarını resmettiği tabloları satışa çıkardı. Başarır, resimlerden elde edeceği geliri, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenen depremzedeler için bağışlayacak.

ERMAŞ MUĞLASPOR VE MARMARİS GENÇLİKSPOR DEPREMZEDELER İÇİN SAHAYA ÇIKTI

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler dolayısıyla Ermaş Muğlaspor ile Marmaris Gençlikspor depremzedeler için dostluk maçı oynanırken, satılan tüm bilet gelirleri depremzedelere bağışlandı.

KAYMAKAM BÜYÜKER VE BAŞKAN OTGÖZ, DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM EDEN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, “asrın felaketi” olarak nitelenen ve 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası Seydikemer’den depremzedeler için yardım bağışlayan hayırseverlere teşekkür ettiler.

“TÜRKİYE TEK YÜREK” OLDU

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye Tek Yürek kampanyası için ünlü isimler televizyonların ortak yayınında bir araya geldi. "Türkiye Tek Yürek Kampanyası Ortak Yayını", yurt içinden ve dışından ulusal ve uluslararası 213 televizyon ve 562 radyonun katılımıyla gerçekleşti. AFAD ve Türk Kızılay'ına bağışların toplandığı canlı yayını, test yayınları devam eden SÖZCÜ Televizyonu'nda da yayınlandı. Kampanyada 115,1 milyar liralık bağış rakamına ulaşıldı, 9 milyon adedi aşkın SMS gönderildi.

ORTACA'DA DEPREMZEDELER İÇİN KAN BAĞIŞI

10 ilde etkili olan deprem sonrası kan ihtiyacının karşılanması amacıyla başlatılan kampanyalar devam ediyor.

FETHİYESPOR’UN ŞAMPİYONLUK FORMASI DEPREMZEDELER İÇİN SATIŞTA

2021-2022 sezonunda Fethiyespor’da forma giyen Serhat Mutlu’nun giydiği şampiyonluk forması, depremzedeler için açık arttırmada satışa sunuldu. Formayı satışa sunan Fethiyespor’a gönül vermiş Ramazan Bulut, satıştan gelecek olan tutarı AHBAP derneğine bağışlayacağını söyledi.

FETHİYELİ GAZETECİLERDEN YARDIM SEFERBERLİĞİ VE KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.4 şiddetindeki depremin ardından Türkiye tek yumruk oldu, acılar paylaşılıyor, yardım kampanyaları düzenleniyor. 

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ İÇİN UĞUR MUMCU’DA KAN BAĞIŞI

Kahramanmaraş depremi sonrasında hızla tüketen kan stoklarındaki ihtiyacın karşılanması amacıyla 9.30-19.00 saatleri arasında Uğur Mumcu Parkı girişinde bulunan Kızılay Kan Bağışı aracı kan vermek isteyen vatandaşlar için bağış kabul edecektir.

İYİ PARTİ’DEN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI

İYİ Parti Gençlik Kolları tarafından organize edilen programda İlçe Başkanı Tolga Turgutoğulları ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Kızılay’a kan bağışı yapıldı.

BASIN EMEKÇİLERİNDEN TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER İÇİN KİTAP BAĞIŞI

Muğla Basın Emekçileri Platformu üyeleri, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, hükümlülerin topluma kazandırılmasına destek olunması amacıyla başlatılan "Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası"na bağışta bulundu.

FETHİYE SOSYAL HİZMET MERKEZİNDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI 

Fethiye Sosyal Hizmet merkezinde Türk Kızılay Fethiye Şubesi tarafından Kan bağışı düzenlendi.

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI

“Kitap İyileştirir” sloganıyla başlatılan kitap bağış kampanyası Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı'nın katılımları ile açıldı. Fethiye Adliyesi ve Erasta AVM olarak iki ayrı yerde kurulan stantlar 15 Şubat 2023 tarihine kadar açık olacak.

MUĞLA’DA CEZA İNFAZ KURUMU’NDA KİTAP KAMPANYASI BAŞLADI

Adalet Bakanlığı'nın 2023 yılında Kitap iyileştirir sloganıyla Ceza İnfaz Kurumu kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası düzenlenmeye başladı.

CEZA İNFAZ KURUMU KÜTÜPHANELERİ İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI

Fethiye’de 10.01.2023 tarihinde Erasta AVM içerisinde oluşturulacak kitap bağış standı 14.00’da Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı’nın katılımları ile açılacaktır.

MUĞLA EMNİYETİNİN YENİ ARAÇLARI TANITILDI

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Muğla Şubesi aracılığıyla Muğla'da yaşayan vatandaşlar tarafından yapılan bağışlarla Muğla İl Emniyet Müdürlüğü bünyesine kazandırılan 37 adet aracın tanıtımı gerçekleştirildi.

ESNAF HASTANESİ’NDEN FETHİYESPOR’A 1 MİLYON TL

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi tarafından Fethiyespor’a devre arası transferleri için 1 Milyon TL destek olacak.

GRİPLER ARTTI. ARTARLARDA YOĞUNLUK BAŞLADI

Kış ayları iyiden iyiye etkisini gösterirken vatandaşın aktarlara olan ilgisi arttı. Bin bir çeşit bağışıklık sistemini arttırmaya yönelik çayları ve faydalı bitkileri bünyesinde barındıran aktarlar, kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı.

ESNAF HASTANESİ’NDEN BÖLGEYE DEV KATKI  

Bir Esnaf Hastanesi kuruluşu olan S.A.F.’da düzenlenen kokteylde Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nin Fethiye’nin hastanesi olduğu vurgulandı. Fethiye ve çevre ilçelerinde yaşayan kişilerin sağlığı için gece gündüz demeden çalışma yapıldığı söylendi. Bunun yanında halkına, esnafına, sporcusuna, öğrencisine, sivil toplum kuruluşlarına, Kamu kurum ve kuruluşlarına bütçeleri ve değerlendirmeleri doğrultusunda destek olduklarının altı çizildi. Bu desteğin çoğunluğunun çalışanlara, şehir esnafına, kamu giderlerine ve bağışlara harcandığı bilgisi paylaşıldı.

MUĞLA’DA ORGAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik girişinde kurulan organ ve doku bağışı standında organ bağışının önemine dikkat çekilerek, vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunuldu.

OKULLARA 260 ADET BİLGİSAYAR BAĞIŞI YAPILDI

Fethiye’de faaliyet gösteren Baransel Grup Emlak Turizm İnşaat Sigorta Ltd.Şti. tarafından okullara 260 adet bilgisayar bağışlandı.

SEYDİKEMER BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI KAYNAK’TAN ÖRNEK DAVRANIŞ      

Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) Kur’an Kursu ve Kur’an Eğitimlerinden kullanılması amacıyla arsa bağışında bulundu.

SMA HASTASI ZEHRA BEBEK İÇİN FETHİYE’DE BAĞIŞ KONSERİ DÜZENLENİYOR

SMA Hastası Fatma Zehra bebek için 26 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’da Özer Olgun Kültür Merkezi’nde “1. Çocuk Şenliği” bağış konseri düzenlenecek.

ORGAN BAĞIŞ HAFTASINA ÖZEL STANT

3-9 Kasım Organ Bağış Haftası nedeniyle Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde bilgilendirme standı kuruldu.

KARAÇULHASPOR’A KUZU BAĞIŞI

Erdoğan Hayvancılık tarafından Karaçulhaspor’a 2 adet kuzu bağışı yapıldı.

KANSER HASTALARI İÇİN KOŞTULAR

FETAV tarafından organize edilen 'Yaşam İçin Yarış' etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikten elde edilen gelirle, Fethiye Devlet Hastanesi Onkoloji Departmanı’na destek olunacak.